Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #1 Skrevet 16. april 2009 Jeg tror jeg er gravid, men er usikker på om jeg får noe permisjonspenger. Jeg har jobbet fast i 1.5 år, men da i vikariat. Vikariatet mitt går ut i september, å jeg aner ikke om jeg får fortsette. om jeg er gravid så blir termin i januar. Noen som har peiling på dette?? Har ganske panikk nå..
Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #2 Skrevet 16. april 2009 Om du ikke får videre jobb etter september melder du deg arbeidsledig og har du rett på dagpenger og får det frem til permisjonen starter får du foreldrepenger.
Guttemamma75 Skrevet 16. april 2009 #3 Skrevet 16. april 2009 Kravet for å få foreldrepenger er at du minst har jobbet 6 av de 10 siste mnd. Med termin i januar burde det bety at det holder om du jobber ut september. Men du skal vel gjerne ha noe å leve av de mnd fram til permisjonen begynner og da kan du jo gjøre som anonym over her foreslår - melde deg arbeidsledig og motta dagpenger. Sjekk med nav om du oppfyller vilkårene for det - du vil da få 63% av lønna mens du mottar dagpenger, og er så heldig at du kan bruke de 6 beste av de 10 siste mnd som grunnlag for foreldrepengene og således få mer utbetalt i permisjonen enn i dagpenger... Lykke til!
Heffalump mamma Skrevet 17. april 2009 #4 Skrevet 17. april 2009 Tusen takk for svar Da kan barn nr 3 bare komme
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå