lillemirakel!! Skrevet 15. april 2009 #1 Skrevet 15. april 2009 Hei!! Endelig fant jeg en debatt om flaskemating!! Har gitt mme til gutten min siden fødsel og ironisk nok drakk han MAsse ( i overkant) i begynnelsen, så mye at hs ba meg gi han sukkervann, så stabiliserte det seg- og så da han ble ca 3 mnd er han bare ikke interessert i mat lenger!! Det rare er at han er fin i vekt - er fornøyd og sover godt om natta, mange tissebleier også. Men på en GOD dag får han kansje i seg 500 ml og han har drukket max 150 ml til hvert måltid siden han var 3 mnd. drikker 200ml om natta en gang.spiser vanligvis 80 ml til hver måltid. Får melk nå 4 ggr i døgnet så tilsammen blir det jo ingenting. er så lei. hvert måltid er en evig kamp. føler meg misslykka og slem når jeg "presser" han til å spise. Nå får han grøt på kvelden og har begynt med middagsglass slika t han iallefall får iseg litt. ikke mye han spiser av det heller. kansje en full smaksprøveporsjon( 2 ss grøtpulver) er det noen som har hatt det slik?? Han er jo fornøyd og veier faktisk litt i overkant, men har spist SÅÅ dårlig i 2 mnd nå!! er han melkelei??? prøvd å gi han vann til grøten men vil ikke ha det heller. Har vært hos legen og sjekka for allergi, reflux og div, men han er frisk og rask. Greier bare ikke slappe av!!! håper på mange svar.!
Mor Løvehjerte Skrevet 15. april 2009 #2 Skrevet 15. april 2009 Pust med magen, du! : ) Mengden mme går som regel drastisk ned når de begynner med fast føde, og sånn er det her i huset også. Her har vesla (8 mnd) bare fått i seg 350 ml i dag + maten hun spiser. Du kan gi ham vann for å øke væskemengden, men det er ofte en lang vei man må gå for å lære dem å drikke vann. Her har jeg begynt med følgende regime: Så mye mme hun vil ha først om morgenen. Deretter grøt og noen skjeer vann. Til de andre måltidene får hun også litt vann med skje, så en pause og så mme. Maten får synke litt før hun får flaske, Du kan jo prøve å se om dette kan funke hos dere også. Men slutt å presse ham. Det kommer det ikke noe godt ut av. Jeg ville heller trent på å gi ham vann. han legger fint på seg, har våte bleier og virker vel i fin form, så tror du skal slutte å bekymre deg. De spiser som oftest det de skal.
lillemirakel!! Skrevet 15. april 2009 Forfatter #3 Skrevet 15. april 2009 Takk for svar:-) puuuuuust:-) Skal forsøke regimet ditt, hørtes bra ut. Har forsøkt tuteflaske med vann- trodde først d var flaska han ikke ville ha, men må nok tilvenning til ja. skal slutte å presse på, kan evt gi han en flaske i ny og ne i søvne, da spiser han godt...... skal begynne å gi grøt på morgenen iallefall, pluss middag og kveldsgrøt. trodde virkelig ikke at mating skulle bli et "problem" liksom!! det kan de forresten gi beskjed om på hs syntes jeg.....skal ta d opp på neste samling:-) takk for tips!
Frøken Freken Skrevet 16. april 2009 #4 Skrevet 16. april 2009 Måtte smile da jeg leste innlegget ditt:) Jeg ble også veldig bekymret da det samme skjedde hos oss, men det er, som det skrives over, HELT normalt. Ammemammaene får jo også mindre mm i barna når fast føde innføres, men jeg tror mulighetene til å følge med på ml gjør at vi som gir flaske bekymrer oss mer! Skulle ønske at hs sa noe om dette (og veldig mange andre flasketing) på kontrollene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå