Gå til innhold

Erfaringer med Remeron?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Hei,Jeg gikk på remeron etter første fødsel. Bivirkningene jeg fikk fra disse var vektøkning, ingen sexlyst, og sosial angst! =( Ødela nesten forholdet mitt. men de hjalp jo på selve problemet! De flest jeg kjenner som har gått på disse har syntes vektøkningen har vært vannskeligst og svelge! Men ikke alle får de samme bivirkningene=) Du får nesten prøve og se fordi de kan jo være helt riktige til deg =) Men man blir kjempe trøtt 1-2 timer etter inntak! Sov som en sten=) Jeg brå sluttet også på disse etter ett års tid og ble da søvnløs i 14 dager,men det var jo mitt eget valg(ble litt for psykisk avhengi av dem) he he. man bør trappe ned selv om mann ikke blir avhengi av dem! Håper jeg ikke skremte deg nå,de kan jo fungere helt annerldenes på deg=) lykke til

Hei

Da jeg fikk en fødselsdepresjon begynte jeg først på cipralex, jeg ble kjempedårlig av de i starten men etterhvert virket de fint. Da jeg sluttet på de etter 6 mnd ble jeg dårlig igjen.

Jeg begynte da på remeron. Jeg bruker de enda (veldig lav dose) , har vært kjempefornøyd. Eneste bivirkningen jeg hadde av de var at jeg ble veldig trøtt i starten men det gikk over.

Så får du god appetitt. For meg var det en fordel siden jeg hadde null matlyst og hadde gått veldig mye ned i vekt.

 

Lykke til, snart blir du bedre:)

  • 5 uker senere...

Jeg har bodd sammen med en som har gått på Remeron. Han gikk på de i tre uker, og aldri mer. For min skyld meste. Han er til vanlig snill, men når han gikk på de så ble han bare en ordentlig drittsekk som lot ALT gå utover meg. Var ikke voldelig eller noe sånt! Bare veldig anklagende og fikk meg til å føle meg veldig liten. Men så brøt jeg sammen og han skjønte han måtte slutte. Etter det, så har han vært verdens snilleste!

 

Dette er kun erfaringer, sikkert noe som er sjeldent også.

  • 4 uker senere...

Jeg har gått på cipralex i over 4 år nå.. men i det siste har jeg slitt med å sove om natten. Våknet flere ganger med angstanfall. Fikk remeron av legen for å få sove, å d hjalp meg veldig. Jeg sover som en stein hver natt, å kan ikke se for meg at jeg skal slutte med de med det første! De få gangene jeg har glemt å ta den har jeg fått angstanfall igjen.. Eneste bivirkningen jeg har er vektøkning :S men jeg gjør alt for å sove godt ;)

 

  • 2 måneder senere...

Annonse

Jeg gikk på Remeron. Det vil si jeg prøvde littegrann.

Fikk noen grufulle bivirkninger. Det brant i armene og beina og jeg måtte gå opp halve natta for å få det til å gi seg. Skal aldri mer putte dem i min munn!!

Håper ikke jeg skremte livet av deg. Men det var sånn jeg opplevde det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...