Sussebass1 Skrevet 8. mars 2009 #1 Skrevet 8. mars 2009 Hei jenter! Er det noen av dere som har opplevd at el har forskjøvet seg etter runder med hormoner? Jeg har pleid å få el rundt dag 17, men denne md er jeg helt på dag 22. Blir litt frustrert for vi skal ha fryseforsøk i mai i naturlig syklus, og den er jo ikke som den pleier...kanskje det gjelder bare denne md Klem fra meg
babysoon? Skrevet 8. mars 2009 #2 Skrevet 8. mars 2009 kan jeg slenge på ett spørsmål jeg hadde tenkt å stille...? Når kan jeg forvente å få mensen igjen etter avbrutt ivf...? kommer den ca 2 uker etter eggløsningsprøyta ble satt?? Noen som vet? vet du sussebass1?
Lie79*har blitt mamma* Skrevet 8. mars 2009 #3 Skrevet 8. mars 2009 Hei:) Noen mnd etter mitt 2. forsøk opplevde jeg å få veldig uregelmessige sykluser. Har aldri opplevd dette før jeg startet med IVF. Nå er det ca 6 mnd siden forrige forsøk og syklusene mine er regelmessige (ca 28 dager), men usikker på om jeg har eggløsning. Er nå i gang med fryseforsøk i naturlig syklus, skal sette inn i morgen:) Siden jeg var usikker på om jeg hadde EL forrige syklus avtalte jeg med legen at jeg skulle ta EL-sprøyte, slik at jeg slapp å risikere å måtte avbryte forsøket. Holder til på Riksen Ved mine 2 tidligere forsøk har jeg fått mensen dagen etter negativ test. Lykke til med frys i mai:-)
Sussebass1 Skrevet 8. mars 2009 Forfatter #4 Skrevet 8. mars 2009 Hei babysoon Aner ikke når man kan forvente å få mensen igjen, vil vel kanskje tro som du sier ca 14 dager etter sprøyten er satt. Lykke til videre!
Sussebass1 Skrevet 8. mars 2009 Forfatter #5 Skrevet 8. mars 2009 Hei! Vi hadde sist forsøk nå i nov des, så jeg tenkte bare å ta noen el tester for å sjekke, for jeg var også vært stabil før IVF. Hvordan synes du det er med fryseforsøk i naturlig syklus kontra stimulert (hvis du har hatt det da) Tror kanskje jeg skal høre om jeg kan sette en eggløsningsprøyte jeg også når den tiden kommer. Bare testet du med vanlige tester og ringte inn når den slo ut? Var du på ul i forkant? Masse lykke til med innsetting i morgen!!!
MK73 Skrevet 8. mars 2009 #6 Skrevet 8. mars 2009 Jeg får alltid mensen omtrent til vanlig tid etter EL, dvs ca 14 dager etter uttaket.
Lie79*har blitt mamma* Skrevet 9. mars 2009 #7 Skrevet 9. mars 2009 Takk for det:) Krysser fingrene for at alt går bra i morgen! Dette er mitt første fryseforsøk, så kan bare sammenlige med ordinære forsøk, og da er jo dette mye mye bedre!:-) Ringte riksen den dagen jeg fikk mensen og fikk da time til UL syklusdag 11. Har testet med vanlige EL tester hjemme. Så eggpose på ultralyd og fikk beskjed om å ta EL-sprøyta på kvelden dagen etter (fredag), og så blir det forhåpentligvis innsetting i morgen (mandag). Har 3 stk på frys..
MoNaLiZa Skrevet 9. mars 2009 #8 Skrevet 9. mars 2009 Jeg hadde et negativt forsøk i januar. Fikk dessverre mens 18. januar. Men så fikk jeg ikke mens igjen før 6. mars... Begynte til og med på tabletter som skulle gjøre det slik at jeg skulle få mens, men det ble heller ikke til det... Rimelig frustrerende siden vi skulle ta en ny runde før ferietur... Men det rekker vi ikke nå. Så da skal vi heller kose oss skikkelig på turen og starte igjen når vi kommer hjem. Men jeg har inntrykk at dette er veldig uvanlig. Sikkert mye stress i kroppen uten at jeg merker det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå