*toppris* Skrevet 3. mars 2009 #1 Skrevet 3. mars 2009 udd... etter jeg ble gravid flasser jeg som bare det:( utrolig irriterende! og nå er jeg drittlei!!! tips tas vel imot!!
Skorpionen<3 Skrevet 3. mars 2009 #2 Skrevet 3. mars 2009 "Hva er årsaken til flass? Alle voksne over 15 år har sopp i hodebunnen. Denne soppen, med det elegante navnet Pityrosporum ovale, fører til flass hos noen. Flass skyldes ikke soppen i seg selv, men at huden reagerer på soppen. Den samme soppen kan også forårsake eksem rundt nesen, i øyebrynene og der hvor øyenvippene er festet. Det kalles seborreisk eksem. Flass i hodebunnen kan noen ganger skyldes hudsykdommen psoriasis. Behandling For å bli kvitt flass og seborreisk eksem må soppen drepes. Da må du til med salver og spesielle sjampoer. Soppdrepende sjampo kan kjøpes på apoteket uten resept, blant annet under navnet _Fungoral_. Men flass har lett for å komme tilbake. Derfor kan det være lurt å bruke sjampoen av og til, også etter at flassen er borte." Hentet fra lommelegen.no
snellapella Skrevet 3. mars 2009 #3 Skrevet 3. mars 2009 Bruker kamilleshampo til guttungen som er plaget med tørr hodebunn. Bruker kjøpe fra ei som lager ulike produkter av urter o.l. Olsok kaller hun de , og har telefonnr 99278292. Kanskje du får kjøpt direkte fra henne. Koster litt mer enn det du får kjøpt i butikk men er kjempedrygt!
AdrenaLine Skrevet 3. mars 2009 #4 Skrevet 3. mars 2009 Jeg har prøvd alt mulig og det eneste som funker er Head & Shoulders. Frisøren liker jo ikke at jeg bruker sånne "billigshampooer", men når det er det eneste som funker så...
Heldig mamma til ♥to gutter♥ Skrevet 3. mars 2009 #5 Skrevet 3. mars 2009 For meg funker head & shoulders best. Har prøvd mange ulike merker opp igjennom årene inkl de som selges på apotek og hos frisør. Eneste ulempen med head & shoulders er at den er litt hard på hårfarge hvis du pleier å farge håret, men går greit. Riktig at flass skyldes en sopp, men også Head & shoulders inneholder stoffer som virker mot denne. Lykke til!
*toppris* Skrevet 3. mars 2009 Forfatter #6 Skrevet 3. mars 2009 enkelt, billig og bra, hm... *løper på butikken* min sønn sliter med tørr hodebunn/flass om sommeren, pga atopi... så slikt ligger vel litt i blodet her ja;)
MorTilMalthe Skrevet 3. mars 2009 #7 Skrevet 3. mars 2009 Hei Er du helt sikker på at det er flass? Jeg trodde at jeg hadde flass i tre-fire måneder, men da jeg var hos frisøren sa hun at det var en slags reaksjon i huden i hårbunnen (kalte det saborea eller noe sånt). Hun sa at det viktigste var å passe på at det ikke var parfyme, silikon eller sånne ting i sjampoen. Jeg bruker Neutral sjampo og balsam, og jeg er bliit mye bedre Siste jeg var hos frisøren og sa at jeg brukte Neutral (ganske billig ca. 30 ,- flasken) sa hun at jeg skulle bruke det som virket og ikke tenke på at det måtte være dyr sjampo. Det kan være greit å sjekke, for flass-sjampoer er som regel ganske "sterke".
*toppris* Skrevet 3. mars 2009 Forfatter #8 Skrevet 3. mars 2009 hm.... må klippe meg så kanskje da ta turen til frisøren før jeg begynner med "eksperimenter";) takk for tipset:)
Heldig mamma til ♥to gutter♥ Skrevet 3. mars 2009 #9 Skrevet 3. mars 2009 Seborre er det samme som flass, dvs en reaksjon på en sopp. Head & shoulders funker på det.
OhBaby! Skrevet 3. mars 2009 #10 Skrevet 3. mars 2009 det beste som har funket for min kjære er ingefærshampooen på body shop!!
Mamman til Mia Camilia Skrevet 3. mars 2009 #11 Skrevet 3. mars 2009 FUNGORAL!!! Fåes kjøpt på apoteket. Å den er sinnsykt effektiv.
Helene <3 Sarah&Anniken Skrevet 3. mars 2009 #12 Skrevet 3. mars 2009 Jeg har fått veldig god effekt av "Dexem" som det reklameres for nå. Slutter å klø nesten umiddelbart, og blir borte etter et par dagers bruk.. Fungoral funket ikke så bra på meg, men mulig jeg ikke brukte det jevnlig nok..
Turid Laila Skrevet 3. mars 2009 #13 Skrevet 3. mars 2009 Loreal sin Norma Control sjampo er helt knall!
Moni*gull09*gullgutt11 Skrevet 3. mars 2009 #14 Skrevet 3. mars 2009 Decubal Shampoo fås kjøpt på apotek, og har vært best for meg, har hatt problemer med hodebunnen i femten år, men nå har det stoppa!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå