Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Annonse

Pent navn, men litt kjedelig synes nå jeg. Greit å ha vanlige navn, men da må jeg absolutt elske dem! Lucas er et slikt navn for meg :)

Jeg kjenner to som skriver det Karoline, hun ene heter Karoline Andrea. Jeg kjenner også en Tilla Karoline, og en Caroline. Kjenner nok fler, men kommer ikke på akk nå :)

 

Vurderer du å bruke det selv?

Vet ikke om jeg ville skrevet navnet Karoline eller Caroline.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/139738358-caroline/#findComment-139739913
Del på andre sider

Jeg synes Caroline er kjempefint. På engelsk ville jeg sagt noe sånt som Kærolain.

 

Men hvis du kjenner seks som heter det fra før, vurderer du å bruke det likevel? Jeg ville ikke brukt et navn som allerede er så mye brukt av familie/venner/omgangskrets.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/139738358-caroline/#findComment-139740949
Del på andre sider

En Caroline vet jeg bare hvem er, en annen gikk i klassen min før, Karoline har jeg ingen kontakt med, en annen Caroline er en jeg "bare" danser med, en annen er læreren min, en annen går i klassen min, men har null kontakt på fritiden o.l.

 

Så kjenner vel ingen sånn veldig personlig.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/139738358-caroline/#findComment-139741814
Del på andre sider

Til mirandaaa: Jeg synes det er litt rart og sammenligne navnet Caroline med Lucas. Caroline er et veletablert navn som er brukt i Norge over mange år, mens Lucas er et navn som nesten ikke er brukt i Norge, før plutselig å bli kjempepopulært de siste årene. Jeg kjenner flere Caroline i 20 års alderen, men har ikke hørt om en eneste 20 år gammel norsk Lucas. Dersom du i 2008 kalte barnet ditt for Caroline er det mye mindre sannsynlig at barnet må dele navn med flere i klassen, enn dersom du kalte barnet ditt Lucas. Selv om Caroline helt sikkert er alle aldersgrupper sett under ett mer vanlig enn Lucas.

Vet ikke helt om jeg fikk fram poenget mitt her, vanskelig å forklare...

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/139738358-caroline/#findComment-139745167
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...