Gjest Skrevet 28. februar 2009 #1 Skrevet 28. februar 2009 Hva synes dere om Oskar? Bor i Oslo, så her er det ganske populært. Begjynner og like det litt alikevel. Hva synes dere om det?
prebs Skrevet 28. februar 2009 #3 Skrevet 28. februar 2009 Oskar/Oscar er et flott navn, og det passer fint til Kaja : ) Vet ikke hvilken skrivemåte jeg foretrekker, men til Kaja er nok Oskar finest.
Gjest Skrevet 28. februar 2009 #4 Skrevet 28. februar 2009 Oskar er kjempefint, dessverre så mye brukt
Lady lovely locks Skrevet 28. februar 2009 #6 Skrevet 28. februar 2009 Nydelig navn synes jeg. Jeg har tenkt på å bruke det selv, men det er et popisnavn så det blir ikke aktuelt for min del.
MirandaC Skrevet 28. februar 2009 #7 Skrevet 28. februar 2009 Liker det ikke. Blir litt sånn Herman, Oscar og Petra for meg! Navn jeg absolutt ikke liker.. Men måtte isåfall bli skrevet Oscar.
Gjest Skrevet 28. februar 2009 #8 Skrevet 28. februar 2009 Takk for svar. Da er vi veldig forskjellige mirandaaa;-) Herman og Oskar er blant mine favoritter;)
Vil Skrevet 1. mars 2009 #9 Skrevet 1. mars 2009 Poppisnavn? Det stemmer da ikke. Oskar er ikke på topp hundre-lista engang: http://www.barnimagen.com/felles/navneguiden/topplisten?l=pop100m Oskar er et helt supert navn. Både stødig og røft men også klassisk og pent. Det fungerer i alle land og yrker, og gir gutten mulighet til å bli og reise hvor han vil uten å måtte tenke på navnet. Skulle så gjerne ha brukt det selv, men en i familien har alt brukt det. Jeg stemmer altså for!
Guttemamman:-) Skrevet 1. mars 2009 #10 Skrevet 1. mars 2009 Vet ikke helt fra hvilket år denne lista di er jeg for på ssb ligger Oskar på 27.plass.... http://www.ssb.no/emner/00/navn/
Cornelianelia Skrevet 1. mars 2009 #11 Skrevet 1. mars 2009 Den lista du la ut Selma, er nok gammel. Mathias står som topp, men i 2008 var det Lukas som var mest populært og året før var det Jonas såvidt jeg vet. Jeg synes Oskar er kjempefint. Selv om det var drøyt 300 gutter som fikk det navnet i fjor og det er ganske populært vet jeg ikke om noen smågutter med navnet Oskar. Oskar er et navn jeg gjerne kunne brukt selv.
Gjest Skrevet 1. mars 2009 #12 Skrevet 1. mars 2009 Jeg tror den lista er gammel ja. Jeg har fått et inntrykk av at det er ganske populært her vi bor. Jeg er enig i at det er kjempefint, tøft, klassisk, og vakkert. Men av en eller annen grunn tenker jeg litt på pølser.. aner ikke hvorfor:\
Hvitkløver2020 Skrevet 2. mars 2009 #13 Skrevet 2. mars 2009 Oskar er fint og stødig! Liker det egentlig veldig godt!! Vetom en liten søt gutt med det navnet....smelter meg ja=)
Vannmann35 Skrevet 2. mars 2009 #14 Skrevet 2. mars 2009 Oskar er et helt fint navn, men fryktelig vanlig i Oslo (det 4 mest brukte) - så jeg hadde styrt unna.
År og dag Skrevet 2. mars 2009 #15 Skrevet 2. mars 2009 Fint navn, men som sagt mye brukt hvis det betyr noe for deg.
Vil Skrevet 3. mars 2009 #16 Skrevet 3. mars 2009 Så rart at den listen skulle være så gammel. Den er jo fra navneguiden, med link her inne på siden. Trodde den var helt oppdatert jeg, men den gang ei. (http://www.barnimagen.com/felles/navneguiden) Men så er det jo dette med fylkes/ kommunemessig variasjon... http://ssb.no/navn/ (under fornavn, fylkesvis) Leste inne på ssb nå nettopp. Her er Oskar inne i Oslo og Bærum, mens navnet ikke er tilstede på listene noe annet sted i landet, såvidt jeg kan se. Forstår jo at det er en faktor dersom annenhver gutt i nabolaget heter det..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå