pipp Skrevet 19. februar 2009 #1 Skrevet 19. februar 2009 Jeg har en datter på to år som har atopisk eksem. Hun har nå tatt blodprøver og har intoleranse mot egg, melk og gluten. hun kan spise speltprodukter men skal holde seg helt unna melk gluten og egg en måned. ER det noen som har noen tips for hvor jeg kan få kjøpt speltprodukter og andre matvarer som hun må ha. Helsekost er veldig dyrt men kanskje det er noen som er rimeligere enn andre? Tar også gjerne imot tips og råd fra andre som er i samme situasjon. Bor i Oslo
It's all about me Skrevet 19. februar 2009 #2 Skrevet 19. februar 2009 Må holde seg unna gluten, men kan spise spelt. Spelt er da full av gluten på lik linje som hvete. Så den forsto jeg ikke. Skal en slik diett ha noe virkning bør da spelt utelukkes også. Når det gjelder pølser er iallfal Gilde sine Go og Mager produkter uten melk og gluten. Ellers får du mye erstatningsvarer i vanlige dagligvarebutikker, de har egne hyller hvor slikt er samlet Test de store først, slike som Mega, Obs, Meny, Safari, Ultra... Der kan du også finne sojamelk og rismelk. Hvis du bruker halvfabrikat har Toro fine brosjyrer med oversikt over hvilken produker som er uten disse ingrediensene. Skriv en mail til dem og få de tilsendt.
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 12. mai 2009 #3 Skrevet 12. mai 2009 Hei! Frøkna vår går på diett og her bruker vi nesten ikke noe av det du snakker om. Går greønnsaker med kylling og fisk. Elleras har jo oppskrift på et "brød" som du kan prøve hvis du vil. Går smør under melkeprodukter?...litt dumt spørsmål men,det gjør sikkert det.men såfall kan du bruke olje. Bare å si fra hvis du vil ha noen tips.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå