Maysan81<3+gutta<3 Skrevet 16. februar 2009 #1 Skrevet 16. februar 2009 Hvem er det som utbetaler dette? Nav eller arbeidsgiver??
Mikitussa Skrevet 16. februar 2009 #2 Skrevet 16. februar 2009 I mitt tilfelle var det hvertfall NAV.
temine Skrevet 16. februar 2009 #3 Skrevet 16. februar 2009 Jeg får foreldrepengene driekte fra arbeidsgiver, og de får tilbakebetalt fra nav. Så i de periodene jeg har fått pleiepenger har jeg fått lapp fra nav hvor jeg får pleiepenger og trekk i foreldrepenger. Har jo allerede fått pengene fra arbeidsgiver, så merker ingen forskjell selv, bortsett fra det brevet;) Arbeidsgiver får jo tilbakebetalt fra nav som vanlig.
Maysan81<3+gutta<3 Skrevet 16. februar 2009 Forfatter #4 Skrevet 16. februar 2009 Hm... jeg har nemlig ikke fått noen penger enda. Skulle hatt pleiepenger fra 19.januar til 6.februar, og starte med foreldrepenger etter dette. men har ikke fått noe fra hverken NAV eller arbeidsgiver..
temine Skrevet 16. februar 2009 #5 Skrevet 16. februar 2009 Da må du ta en tlf til nav. Er nav i din kommune som har ansvaret for pleiepengene. Håper de ordner opp raskt, er så kjedelig når man blir gående uten penger over tid.
Linn og gullet Skrevet 16. februar 2009 #6 Skrevet 16. februar 2009 Du må få godkjennelsen på pleiepengene først og det kan ta tid!! Jeg fikk pleiepenger fra 3.mars i fjor til 3.august, og ofte tok det laaaang tid før vi fikk godkjennelsen. Men, så var det arbeidsgiver som utbetalte, så jeg fikk penger når ejg skulle..må være frustrerende å ikke få penger!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå