surkål Skrevet 15. februar 2009 #1 Skrevet 15. februar 2009 hvor mange måltid spiser din lille per dag? jeg har en liten en på 2,5 måned..spiser 4 måltider a 200 ml...legger på seg fint etter kurvene, men er litt usikker..synest det er litt lite med bare 4 måltid ?! legger seg ca 20.00 - 21. 00 og står opp 06.00 - 07.00..sover hele natten, og er blid og fornøyd:)
Gjest Skrevet 15. februar 2009 #2 Skrevet 15. februar 2009 babyen din skal ha 15% av kroppsvekten sin i mat. altså babyens vekt x0.15, da får du antall dl babyen skal ha i døgnet. så lenge babyen legger på seg skal det være greit. men for meg som mater min egen 8 ganger i døgnet synes jeg det høres utrolig deilig ut å kunne mate ungen sin 4 ganger.. hehe
surkål Skrevet 15. februar 2009 Forfatter #3 Skrevet 15. februar 2009 okey..da har jeg regnet ut..mangler ca 30 ml på hvert måltid, men han vil rett å slett ikke ha mere:P ja han får også pupp før hver flaske, men tror ikke det er mange dråpene morsmelk da..men men, gutten er fornøyd så men har ikke alltid fått bare 4 måltider..begynte vel først med 6 eller 7...så 6 og så 5 osv.
Gjest Skrevet 15. februar 2009 #4 Skrevet 15. februar 2009 Hovedsaken er at de legger godt på seg. mellom 150-200 gram i uka. så lenge han virker fornøyd tror jeg du kan ta det helt med ro jeg:) om du er bekymret, så kan du jo alltids dele opp måltidene litt. og se om han drikker mere da:)
Idun Skrevet 16. februar 2009 #5 Skrevet 16. februar 2009 Ingen fasitsvar på hvor mye de "skal ha" tror jeg. Snuppa vår har aldri vært i nææærheten av 15% - har til tider ligget på 7-8%, men legger på seg og er fornøyd. Jeg har hengt meg alt for mye opp i det som anbefales på pakka og det med 15%, glemmer nesten å se at snuppa har det bare bra. Et tips fra meg er å veie ofte på helsestasjonen. Da får du en pekepinn om hvordan utviklingen er og det er lettere å slå seg til ro med at babyen din ikke spiser "etter boka".
Gjest Skrevet 16. februar 2009 #6 Skrevet 16. februar 2009 Snuppa mi på snart 2 mnd spiser 8 ganger for dag, men hun spiser bare ca 100 ml pr gang. Sier som de andre her, hvis hun virker fornøyd så er det nok ikke noe å bekymre seg for Jeg er ofte å veier bare for å være sikker på at hun legger på seg som hun skal. Høres deilig ut ja med bare 4 matinger og soving hele natten
Gjest Skrevet 16. februar 2009 #7 Skrevet 16. februar 2009 Og forresten, hvis du gir pupp først så kanskje du er oppe i 15%? 30 ml er jo ikke mye.
lykkelig78 Skrevet 16. februar 2009 #8 Skrevet 16. februar 2009 Jenta mi spiser 130-140 ml 5 ganger i døgnet. Så hun spiser ikke så mye hun heller, men hun legger fint på seg. Hun vil heller ikke ha mer, sier veldig i fra både når hun er sulten og når hun er mett. En bestemt ung frøken. hehe. Hun sover hele natten slik som din (fra 19-19.30 til 7-8) og er veldig blid og fornøyd. Tror vi bare skal nyte at barna våre er så rolige og tilfreds!
lykkelig78 Skrevet 16. februar 2009 #9 Skrevet 16. februar 2009 Glemte¨å skrive at vesla er 2 og 1/2 mnd
Frøken Freken Skrevet 16. februar 2009 #10 Skrevet 16. februar 2009 Hei Surkål - I "mat for spedbarn" som jeg fikk på helsestasjonen står det at industriell mat ofte har pakkeinformasjon som tilsier store måltider. Jenta mi har ikke vært i nærheten verken av 15% av egen kroppsvekt eller det NANpakken sier hun skal ha! Hun spiser og 4 - 5 ganger til dagen. (5 med ett smaksprøvemåltid av grøt). Tror det er sjelden at de spiser så sjelden når de er så små som din, men det er vekstkurven og allmenntilstanden som avgjør om det er bra el ikke. 800ml i døgnet er mer enn min på 5 mnd spiser;) Ikke stress med dette - hilsen en som har stresset MYE unødig over dette;)
Lisbeth m/spire i magen Skrevet 16. februar 2009 #11 Skrevet 16. februar 2009 Hvor masse veier snuppa di nå Frøken Freken?? Jeg har ei jente på 4 og 1/2 måned og hun veier 6800 g
surkål Skrevet 16. februar 2009 Forfatter #12 Skrevet 16. februar 2009 tusen takk for svar:) er jo litt vanskelig dette med flaske, men blir bedre og bedre for hver dag! jeg hadde panikk for at han fikk for lite mat, men han vokser som bare det og er så fornøyd som det går an å vere:) tror jeg har stressa mye med dette jeg også, men nå er det bare så deilig å kunne slappe litt mer av:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå