Blopp1 Skrevet 10. februar 2009 #2 Skrevet 10. februar 2009 Når vi reiser,så veksler vi bestandig ett lite beløp her hjemme. D er så kjekkt å ha litt penger når du kommer ned dit,også slipper du å løpe etter en minibank med en gang liksom.........!!! Men hva som egentlig lønner seg,d vet jeg ikke ;-)))))
Gjest Skrevet 10. februar 2009 #3 Skrevet 10. februar 2009 Når du tar ut penger i bank i utlandet betaler du et gebyr hver gang du bruker kortet, så det kan være lurt å ta ut et litt større beløp, men pass godt på kontantene dine. Det er nok av tjuvladder i Praha. Jeg vet heller ikke hva som lønner seg. Det kan være greit å ha med litt penger, som Blopp1 nevnver over Sjekk hva kursen står i og spør i banken, de kan gi deg svar. God tur.
lÅktiHaUDe Skrevet 10. februar 2009 #4 Skrevet 10. februar 2009 Jeg veksler aldri før jeg reiser.. men vet ikke hva som lønner seg.
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 10. februar 2009 #5 Skrevet 10. februar 2009 Kan du ikke ta ut i koruna på flyplassen hjemme??? Greit å ha et lite beløp ihvertfall =))
AO3 Skrevet 10. februar 2009 #6 Skrevet 10. februar 2009 Generelt tror jeg man får bedre kurs når man veksler i landet, særlig når det er en såpass "liten" valuta som tsjekkiske koruna, men jeg har aldri sjekket det helt konkret mot kontoutskriften. Jeg har bare lagt merke til at kursene man får i valutaminibankene på Gardermoen sjelden er så veldig bra... Jeg tror heller ikke det er særlig lurt å veksle norske kroner (cash) mot tsjekkiske kroner (cash) i Tsjekkia, kursen kan være veldig dårlig. Hvorfor ikke bare ta ut penger på flyplassen når du kommer fram? Kjempegreit, det pleier alltid jeg å gjøre. Du trenger jo uansett cash for å komme deg fra hotellet til flyplassen.
Joikaboll@ Skrevet 10. februar 2009 #7 Skrevet 10. februar 2009 Jøss, flere som skal til Praha i morra? Reiser i morgen jeg også Vi har ikke vekslet noe, tar ut i minibank i Praha.
mayaya Skrevet 10. februar 2009 #8 Skrevet 10. februar 2009 Jeg tar alltid ut når jeg kommer frem. Men ta ut så lite som mulig og betal heller med kort. Det blir billigst
Joikaboll@ Skrevet 10. februar 2009 #9 Skrevet 10. februar 2009 Er det ikke litt "skummelt" å betale med kort i utlandet da? Sikkert ikke noe bedre i minibank kanskje.....
-trollemor- Skrevet 10. februar 2009 #10 Skrevet 10. februar 2009 hi vi skal muligens til praha neste uke, med en baby på 5 mnd. hvordan er det egentli i praha, mat og shopping er det billig? og hva med spa?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå