Gjest Skrevet 9. februar 2009 #1 Skrevet 9. februar 2009 Litt småflaut å måtte spørre om dette, men here goes: Hvordan funker egentlig det med sex under behandlinga? Tenker da spesiellt på etter innsett. Er det forbudt med kosestunder da?
MK73 Skrevet 9. februar 2009 #2 Skrevet 9. februar 2009 Etter ordinært forsøk frarådes samleie pga infeksjonsfaren (i rundt 14 dager). Hvis det er etter et fryseforsøk så er det ingen slike restriksjoner.
Tellefanten Skrevet 10. februar 2009 #3 Skrevet 10. februar 2009 Det er forskjell på de ulike klinikkene her. Jeg hører til st olav og der sier de vi skal leve som normalt etter innsett, også når det gjeldr sex. Jeg har jo gjort dette noen ganger og formen i rugetiden har variert, så sex er ikke alltid det jeg tenker mest på. Det som er min erfaring er at de rugeperiodene vi har hatt mye sex, spesielt første uka, er de gangene jeg har blitt gravid. Spurte legen sist om han hadde noen gode tips for å lykkes. Her er rådene jeg fikk: Spis sunt, gå deg en tur og ha sex. Syns dette var fine råd og jeg er nå gravid!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå