Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

i hvilke tilfeller bruker dere sukkervann til de små?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har brukt det et par ganger, når han har skriki i over en time av tydelige magesmerter (luft i tarmene). Fungerer som smertestillende, så han roer seg raskt da. Men jeg prøver alle vuggemetoder, smokk, et bad etc før jeg tyr til sukkervannet da. Men er kjempeglad man har den muligheten! :-)

Skrevet

Når det virker somhun har vondt/luft i magen, men får ikke opp rap. Når hun ikke roer seg lett med stryking på rygg, ligge på mage osv. Da gir jeg 2 ml sukkervann med sprøyte. Hun begynte raskt å gape villig og patte i seg sukkervannet, så hun liker det visst. og så fungerer det med en gang. (Hvis ikke, er det ingen vits å gi mer, for da er det ikke det rette). Men nå er det sjeldnere og sjeldnere, for hun er blitt 3 mnd, og har ikke så mye magevondt lengre:)

 

Husker forresten at vi noen ganger ga brødrene mine sukkervann på flaske omtrent som mme, hvis de ble sultne før mamma kom hjem når jeg passet de. Men da var de litt større enn jenta mi er nå.

Skrevet

Jeg bruker det også når han har skreket en stund pga luftsmerter. Stort sett roer han seg etterpå.

Jeg leste en plass at man ikke skal bruke det forebyggende, men gi det når man ser behovet.

Skrevet

Ja det funker bare når hun er godt igang å skrike.. synd det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...