Qvinde Skrevet 8. februar 2009 #1 Skrevet 8. februar 2009 Når kom magen seg tilbake til sånn noenlunde normalt utseende? Og når begynte dere med trening? Jeg higer så veldig etter å kunne trene sammen med lillemann:-) Det er kun litt over to uker siden snittet for min del, men magen har trekt seg godt sammen allerede. Den står jo en del ut da, og jeg har littegrann løs hud, men det ordner seg i rekordfart, og mye fortere enn jeg hadde trodd:-) Hvordan er det med dere andre "nylig snittede"?
Qvinde Skrevet 8. februar 2009 Forfatter #2 Skrevet 8. februar 2009 Og trente dere forresten i svangerskapet? Jeg trente hele veien, og sist kun noen dager før han ankom, så jeg håper det går fortere da:-)
Labambie Skrevet 8. februar 2009 #3 Skrevet 8. februar 2009 Jeg hadde akutt ks, og snittet mitt er ikke pent. Det er mye lengre enn normalt pluss at det sprakk opp. Så mitt blir aldri pent. Når det gjelder trening, kan du bare ta en telefon til hs og spørre. Jeg TROR det er minimum 8 uker før du kan begynne "ta i".. Siden ks er en ganske stor operasjon. Magen blir jo aldri helt "normal" igjen etter et svangerskap.. Håpe du har mer flaks enn andre, siden du trente mens du var gravid også.. Forresten 1 år siden mitt snitt.
Qvinde Skrevet 8. februar 2009 Forfatter #4 Skrevet 8. februar 2009 Ja, mitt var også akutt. Snittet er klumpete, stort og rart, men akkurat det bryr jeg meg ikke så mye om:-) Og jeg er stolt av magen min som gikk gjennom så mye for sønnen min så helt greit om den aldri blir helt som før. Men det hadde jo greit om den ble LITT finere;-) Når ble magen din flatere da? Har også hørt åtte uker. Det kommer vel også an på når magemusklene glir sammen, og andre faktorer, men satser på det da. Trente som en heltinne i alle fall, så håper det gjelder for noe!
Blå + en i magen Skrevet 8. februar 2009 #5 Skrevet 8. februar 2009 Jeg trente ikke i svangerskapet, og har heller ikke trent etterpå, huff;) Magen min ble flat igjen og kroppen tilbake til normalen igjen 3 måneder etter keisersnittet.
Qvinde Skrevet 8. februar 2009 Forfatter #7 Skrevet 8. februar 2009 Men det hørtes jo veldig positivt ut, da:-) Hadde du planlagt snitt, simba?
*Lille Persille" Skrevet 8. februar 2009 #8 Skrevet 8. februar 2009 Jeg hadde et panlagt KS for 5 mnd siden og arret mitt er kjempefint. En liten strek, i overkant av 10 cm langt tenker jeg (har ikke målt). Litt rødt fremdeles men jeg ser at det begynner å bli hvitt. (Det sies at arret blir en hvit tynn strek etter ca. 2 år) Jeg var på trening på SATS første gang da lille var 6 uker gammel. Startet veldig rolig men følte at det gikk helt fint. Var på 6 ukers kontroll hos gynekolog og han sjekket arret med innvendig ultralyd for å se at det hadde grodd som det skulle. Fikk beskjed om at det bare var å trene i vei men å lytte til kroppen, Dersom noe gjør vondt skal du ikke gjøre det. Det er ganske tungt å trene opp magemusklene igjen så ta det litt og litt. Magen trakk seg sammen utrolig fort, akkurat som hos deg. Nå er den mer eller mindre som før, litt mykere på en måte men helt akseptabel ) har jo tross alt vært en baby inni der da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå