Helene <3 Sarah&Anniken Skrevet 6. februar 2009 #3 Skrevet 6. februar 2009 Hva slags kull kommer han fra ? de fleste oppdrettere fører logg over kullene og dermed må navnet på valpen begynne på en viss bokstav Hvis det ikke er tilfellet med dere så er jo Rocky et navn jeg forbinder med Rottweiler
M&K+Påsan <3 Skrevet 6. februar 2009 Forfatter #4 Skrevet 6. februar 2009 Det er ikke tilfelle På papirene heter han bamse. Rocky var tøft! Men siden jeg prøver å få han til og bli liten og søt, likte jeg også påsan ;D Hehehe. Flere?
PinkBabyDoll Skrevet 6. februar 2009 #5 Skrevet 6. februar 2009 Frost Kjente engang en rottweiler som het d, synes det er kjempekult!
Helene <3 Sarah&Anniken Skrevet 6. februar 2009 #6 Skrevet 6. februar 2009 Hihi, Bamse var jo søtt det Men litt oppbrukt da kanskje, og ikke helt rottweiler-stil. Hva med Nico?
fruen♥medtojenter-des06+jan10 Skrevet 6. februar 2009 #7 Skrevet 6. februar 2009 Ikke for å være frekk men jeg syns ikke noe om rottweiler når man har barn. Vet om en venninne som hadde en rottweiler og hunden angrepet lillesøsteren hennes.... De måtte gi den bort.... Nydelig rottweiler, men de hører ikke helt med barn synes nå jeg.... Men hunden het Storm, og synes det er et flott navn til en rottweiler....
M&K+Påsan <3 Skrevet 6. februar 2009 Forfatter #8 Skrevet 6. februar 2009 Jeg har en hund som heter Nicko Han bor hos foreldrene mine da:) Fruen: Nei, rottweiler var ikke mitt ønske, men det er drømmehunden til samboer, så han skal få en sjangse. Om det ikke fungerer, må vi også gi den bort. (håper ikke den angriper, men generelt) Dette er som sagt en valp, så vi får prøve
PopUp Skrevet 6. februar 2009 #9 Skrevet 6. februar 2009 Typisk å tro at rottweilere er "sånne" hunder..... De er ikke det..... Forslag på navn: Pelsen, Max, Leo, Darko
Synnøve_Solbakken Skrevet 6. februar 2009 #10 Skrevet 6. februar 2009 Erling Tassen Båtsmann Mons Lasse Tobias Ludvig Morten Marius ...syns det er festlig med menneskenavn på hunder
fruen♥medtojenter-des06+jan10 Skrevet 6. februar 2009 #12 Skrevet 6. februar 2009 Nei, men det med venninna mi og hunden, så hadde det litt med sjaulsi å gjøre også tror jeg. Hunden var der før lillesøsteren kom, og ble naturlig nok mindre oppmerksomhet. Rottweiler er en flott rase, det skal de ha :-) Lykke til med navnejakt!
M&K+Påsan <3 Skrevet 6. februar 2009 Forfatter #13 Skrevet 6. februar 2009 Ja, det er veldig typisk. Har hørt di er veldig familievennelige. Og har et vennepar som har en, + to unger som forguder hunden Men det folk kanskje tenker er at om det først biter/angriper så gjør den sannsynlig mere skade enn en liten hund. Takk for masse fine forslag
Lotte82 Skrevet 6. februar 2009 #14 Skrevet 6. februar 2009 første eg tenkte var Cato, Mikael eller Bruno
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 6. februar 2009 #16 Skrevet 6. februar 2009 Falco Casper Kåre Aron Buck Mini Samson Rex
mozell Skrevet 6. februar 2009 #17 Skrevet 6. februar 2009 Min erfaring med rottweilere og unger er at det går veldig, veldig fint:) er jo noe i det du sier om bittstyrke osv, men jeg syns den er en ypperlig familiehund. Så gratulerer med rottis;) mitt navneforslag: Elvis..
Gjest Skrevet 6. februar 2009 #18 Skrevet 6. februar 2009 salza zorba ross pål rory tassen loke hermes kairo lille småen
brooklyn Skrevet 6. februar 2009 #19 Skrevet 6. februar 2009 Når guttene er her er litt større skal vi få rottweiler. Han fikk navn lenge før vi fant navn til guttene. Han skal hete Travolta
Tigerjenta_ Skrevet 6. februar 2009 #21 Skrevet 6. februar 2009 Om vi noen gang får en hun skal han hete Milo. Det er så nydelig navn. Mykt og hærlig navn! :-)
Full house Skrevet 6. februar 2009 #22 Skrevet 6. februar 2009 Rottweilere kan være fantastiske familiehunder!!! Irriterer meg grenseløst over slike dumme utsagn. "Ikke for å være frekk altså, MEN!!!" Nehei, hvis det ikke var for å være frekk, hva var det da? Hunden er jo nå i hus, og de vet sikkert litt om rasen også. Kjenner ei som har en Rottis, og den heter Sheriff. Det er det diggeste navnet jeg har hørt på en slik hund!:-)
<Nina> Skrevet 6. februar 2009 #23 Skrevet 6. februar 2009 Akilles, Cæsar eller Lucifer er tøffe navn til rottiser. Passer kanskje ikkje så bra som Påsan til "søte små", men når rottweileren blir voksen og flott syns eg det passer bedre med slike navn. Herlig hunderase!
Gjest Skrevet 6. februar 2009 #24 Skrevet 6. februar 2009 Vi har en helt fantastisk Rottweiler som nå er blitt 10 år og heter Kane (engelsk uttale). Han elsker alle han møter, og er spesielt glad i barn. Og han sjarmerer folk så lett som bare det, jeg får bestandig kommentarer fra dyrleger, hundekennel, naboer, venner og tilfeldig forbipasserende om hvor snill og koselig han er. Vi kunne ikke hatt en bedre familiehund, og jeg tviler på at vi noen gang finner en like spesiell hund som han. Synd de ikke lever evig:) Lykke til med Rottweileren din! Husk at oppdragelsen av disse hundene er spesielt viktig. I motsetning til hva mange tror, så er Rottweilere svært hengivne og sosiale av natur, men de krever disiplin fordi de er store og veldig sterke av rase. Hvis dere legger litt arbeid i sosialisering og trening nå i oppveksten hans (som forøvrig er viktig for alle hunderaser), så kommer dere til å få et fantastisk familiemedlem i mange år fremover:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå