Mamma til 2 gutter(01 og 08)<3 Skrevet 5. februar 2009 #1 Skrevet 5. februar 2009 Hvor får man kjøpt det?.Har en gutt på 4 mnd som vi skal ute å reise med(fly)og tenkte å kjøpe ett bæresjal som er lett å ta han inn og ut av når vi skal bytte fly.Eller er det bedre med en softbag sånn at han får sove?.Har dem softbag som passer til simo vogn?.Dumt å kjøpe en bare for å ha på reisen vist vi ikke kan bruke den ellers
Makko med to små gutter Skrevet 5. februar 2009 #2 Skrevet 5. februar 2009 Bæresjal/seler i ulike varianter får du kjøpt på krusedull/kengurulofte butikken som ligger ved bommen på bakkelandet. Jeg bruker mest maitai, men på fly, spes om jeg flyt alene synes jeg det er veldig greit med en formsydd sele. Et elastisk sjal hadde kanskje også godt, det trenger du ikke å ta av deg under flyturen. Jeg har aldri tatt med softbagen på tur, min sover iallefall mye bedre på magen. Ellers finner du mye fint både på finn.no og tettinntill.no
Yo&La+spire Skrevet 5. februar 2009 #3 Skrevet 5. februar 2009 Ville nok gått for et sjal, meitai eller formsydd sele ja:) Barnet sover minst like godt inntil magen din, og man har begge armene fri...Dessuten, hvor skal du sette softbagen inne på flyet? (regner med at barnet ikke har eget sete....)
Mamma til 2 gutter(01 og 08)<3 Skrevet 5. februar 2009 Forfatter #4 Skrevet 5. februar 2009 Hvor får jeg kjøpt det?.Reiser om 1 uke så det haster litt.Pris?
Gjest amandine Skrevet 5. februar 2009 #5 Skrevet 5. februar 2009 Jeg har også en gutt på 4mnd, synes bæresjal blir tungt, men har akkurat sydd meg en mei tai som er kjempegrei å bruke. Det vil jeg absolutt anbefale! Du finner sikkert på finn.no om du ikke kan sy selv?
Tuddilidu Skrevet 5. februar 2009 #6 Skrevet 5. februar 2009 Har en venninne som brukte softbag, og var kjempe førnøyd. Hadde den på sine og pappaens lår under reisen. Armleende mellom setene kan tas opp. Og på gulvet av og til. Bare ikke under landing. :-)
skimre Skrevet 5. februar 2009 #7 Skrevet 5. februar 2009 se på tettinntil.no masse gode råd og mye flott billig på kjøp og salg sidene:o)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå