Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Skjønner mange ikke liker dette navnet her, men av dere som liker det hva er finest? Er selv mest vant med Nathanael men skjønner at Nathaniel faktisk er mest vanlig.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er bare vant med den første varianten, og gutten må nok se fram til et liv med staving:)

Skrevet

Nathanael var da fryktelig tungvindt, og ikke pent i det hele tatt. Ser bare ut som man har stavet Nathaniel feil.

Skrevet

Enig med TurboMaria. Nathaniel syns jeg er nydelig <3

Skrevet

Da jeg falt for navnet var det i en bok hvor det ble stavet Nathanael, så jeg syns nok egentlig at det er finest. Men likevel, skulle jeg brukt det, så ville jeg nok skrevet Nathaniel, for barnets skyld.

Skrevet

Natanael er jo det oppriktige navnet som Nataniel stammer fra. Mulig det er Nathanael, hehe. men jeg syns navnet (ene) er mye finere uten den H.

Er lov å fornorske litt når man finner navn som ikke er helt norske syns nå jeg:)

Skrevet

Og sønnen min heter dessuten Nataniel, av den enkle grunn at jeg syns det er nydelig:)

Skrevet

43 Dagen etter ville Jesus dra til Galilea. Da fant han Filip og sa til ham: «Følg meg!» 44 Filip var fra Betsaida, den byen Peter og Andreas var fra. 45 Filip traff Natanael og sa til ham: «Vi har funnet ham som det står skrevet om i Moseloven og hos profetene: Det er Jesus fra Nasaret, Josefs sønn.» 46 «Kan det komme noe godt fra Nasaret?» sa Natanael. Filip svarte: «Kom og se!» 47 Jesus så Natanael komme gående og sa: «Se, der er en sann israelitt, en som er uten svik!» 48 «Hvor kjenner du meg fra?» spurte Natanael. Jesus svarte: «Jeg så deg før Filip ropte på deg, da du satt under fikentreet.» 49 Da sa Natanael: «Rabbi, du er Guds Sønn, du er Israels konge.» 50 «Tror du fordi jeg sa at jeg så deg under fikentreet?» sa Jesus. «Du skal få se større ting enn dette.» 51 Så sa han: «Sannelig, sannelig, jeg sier dere: Dere skal se himmelen åpnet og Guds engler stige opp og stige ned over Menneskesønnen.

 

Natanael er altså det navnet som er brukt i norske bibeloversettelser. Nathaniel kommer kanskje fra amerikansk? Det er der rare ting kommer fra.

Skrevet

Synes du generaliserer voldsomt der, taskenspiller, men må jo le litt av det også.

 

Jeg synes Nataniel er finest, men likevel synes jeg navnet er ganske feminint, minner så om Natalie. Men absolutt vakkert, bare aldri noe jeg selv kunne brukt.

Skrevet

"Min teddy han kom fra Amerka, det er der rare ting kommer fra" sang Grethe Kausland. Bare siterer, jeg ;-)

Skrevet

Du må gjerne sitere i vei for min del :-) Jeg elsker sitater og utdrag fra tekster o.l. :-) Men noe sannhet ligger det jo også i det :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...