Gå til innhold

Krupp lignende hoste.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en gutt på 10 uker som hoster så "tørt". Skikkelig tett i nese og surklete når han puster. Han er veldig urolig og sover lite. Han er liksom ikke den blide og rolige gutten vi hadde. Han spiser greit, men ikke så mye som før. Ingen feber.

 

Noen gode råd??

Har vudert å kontakte lege hvis det ikke roer seg iløpet av helga.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ring legevakt og snakk med dem. =)

 

Jenta mi hadde også litt krupplignende hoste for noen uker siden. Og hun var så tett i nese og svelg at hun hadde problemer med å puste når hun lå på ryggen. Jeg ringte legevakta og fikk beskjed om å kle på henne, gå ut i noen minutter, og så komme ned på legevakta. Det var ingenting alvorlig, hun fikk efedrin hoste"saft". De sa at som regel løsner det når de kommer opp fra ryggleie, og når de kommer seg ut i frisk luft.

 

Håper det går greit med gutten din! =)

Skrevet

falsk krupp kommer stort sett alltid et par-tre timer etter de har lagt seg for kvelden, men kan jo være litt ellers også. men tror det først og fremst at det kommer i anfall. Eldstejenta mi har hatt anfall 3 ganger, og det er ikke til å ta feil av.

 

den hosten er veldig spesiell og "bjeffete", helt karakteristisk og likner ikke tørr- hoste. Hun har hatt problemer med å puste da det er de øvre luftveiene rundt stemmebåndene som hovner opp. Hun er gjerne forkjøla da og så kommer det på kvelden. Blir alltid bedre av at vi tar henne opp og holder henne i kald luft. Vi har ved alle anfallene kledd på henne masse klær og satt henne i i sportsvogna oppreist, eller sittende på mitt fang, og med kollåpent vindu(på vinteren) og sovet slik den natta. det har fungert.

 

Synes du skal kontakte lege!! kan jo være en infeksjon i kroppen(ørebetennelse el) som ikke alltid er lett å oppdage på de små. eller kanskje det kan være noe allergi eller astma- greier. Stå på og få en skikkelig kontroll. Ikke la legen la deg få følelsen av å være hysterisk eller noe!! Du er mamma og vet best i magen din, og du kjenner gutten din :)

 

Klem

Skrevet

Takk for svar :0)

Har allerede vært på legevakta idag. Tunga hans var kjempehoven idag morres da vi våkna og han hadde problemer med å spise. Og han sikler noe vanvitttig mye.

De visste faktisk ikke hva det var, men fikk noe medisin for surklingen i brystet. Skal bare se det ann utover dagen. Hvis ingen bedring skulle vi kontakte barneavdelingen. Så da gjenstår det å se.

 

Håper på det beste :0)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...