❤lille stjerne❤ Skrevet 27. januar 2009 #1 Skrevet 27. januar 2009 Nå er vi fortvila! Den forrige dunposen hennes gikk i stykker da vi vasket den, selvom det sto at den kunne vaskes. Heldigvis fikk vi byttet den og da valgte vi en Voksi Urban (den med pingvinpute). Damen i butikken sa at jada, den kan vaskes. Fint tenkte jeg, men jeg sjekket ikke vaskelappen nedi posen. Stolte på at hun visste hva hun snakket om og kunne jobben sin (Babyshop). Nå har jentungen akkurat kastet opp i posen og jeg tenkte takk og pris at vi valgte en pose som kan vaskes. Opp på badet med posen og lese på vaskelappen hvordan den skulle vaskes.......DEN KAN IKKE VASKES???? HVA??? Overstykket kan vaskes, men jentungen har ikke bare kastet opp på overstykket, hun har fordelt det litt utover. Hvorfor er det så mange av disse posene som ikke kan vaskes? Det må da være et stort problem, ungen gulper, kaster opp og søler jo nokså ofte, så det må være mange poser som blir ødelagt da? Og hvorfor sier en ansatt på Babyshop at den kan vaskes når den ikke kan det. Den kan riktignok sendes til rens, men det er faktisk IKKE det samme som at den kan vaskes mener nå jeg da. Så nå lurer jeg på: Er det noen som har denne posen og har forsøkt å vaske den likevel? Og i tilfelle hvordan gikk det? Et annet spm jeg har er hva gjør de med den hvis jeg sender den til rens? Det må jo gjøres noe for å få bort spylukt, men jeg er redd de skal bruke noe kjemiske skummelheter. Jenta mi ligger jo og sover 2 timer daglig i den posen så jeg vil jo ikke ha den full av kjemikalier. Hadde tenkt meg en liten omgang med Milo bare jeg....men den gang ei tydeligvis.
Sunshine2222 Skrevet 28. januar 2009 #2 Skrevet 28. januar 2009 Jeg hadde vasket den med Milo og ullprogram jeg..... Det kan da ikke skade??? Enten det eller ta deg er tur på babyshop og bli skikkelig sinna :-)
Sistah*G07*J09* Skrevet 28. januar 2009 #3 Skrevet 28. januar 2009 Underdelen kan vaskes med milo og ullprogrammet på maskina. Går bare fint Overdelen kan også vaskes på lav temp (30grader) å så tørkes på lav temperatur i tørketrommel sammen med baller (tennis eller tørketrommelballer).
Anonym bruker Skrevet 28. januar 2009 #4 Skrevet 28. januar 2009 er bare de som lager posene som må beskytte seg mot alle klager og evt. søksmål. Folk saksøker jo folk i hytt å pine nå til dags Så derfor skriver de at den ikke kan vaskes bare for å være på den sikkre siden
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå