Gå til innhold

Mekling når man ikke har bodd sammen?


Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, håper noen av dere kan svare meg:)

Er 4 mnd på vei nå, det ble slutt med bf for 2 mnd siden. Nå lurer jeg på om vi må på mekling, selv om vi ikke har bodd sammen i det hele tatt? Han gikk fra eksen da datteren var 8 mnd (de bodde sammen i over 1 år) og de var ikke på mekling da. Er dette obligatorisk i noen saker eller valgfri? Får liksom ingen svar av noen andre, for det er ingen som rundt meg som har vært i en situasjon som min..

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hvis dere klarer å bli enige om samvær dere i mellom så har dere jo ikke noe behov for mekling,det er ikke noe man må ha.

 

mekling er obligatorisk hvis uenigheten er så stor så det blir aktuelt med rettsak. altså,mekling før rettsak. man kan også oppsøke familievernkontoret for å få råd,støtte og hjelp for å bli eninge(før det evnt blir en mekling).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...