Gå til innhold

Hva hvis far ikke er like fornøyd....?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Om barnet skal vokse opp i Norge - som jeg regner med det skal (?) - og gå på norsk skole, ville jeg absolutt ha styrt unna Fien, som du sier du uttaler "Fin". Det er et mye brukt adjektiv.. Fin, du er så fin.

 

Juul er et guttenavn i Norge, samt at det kan forbindes med "God Jul". Passer særdeles dårlig her til lands, mener jeg.

 

Mai - skrevet sånn - er helt ok, men en måned. Er i grunn ikke så fan av månednavn som April, Juni, Juli og Mai - August derimot, det er flott.

 

Mille er vakkert, spesielt Mille Marie.

Takk... fint å høre litt reaksjoner her :-)

 

Vi kommer til å flytte til Belgia, så det er ikke noe problem...men det er greit med et navn som paser begge stedene...

 

Kanskje Mille allikevel...

Mille Marie er fint, men er ikke fan av dobbelt navn, jeg da... :-)

Datteren vår har heller ikke dobbelt navn (heter Siene) uttalt Sine

Annonse

Mille er kjempefint, klatrer oppover på navnetoppen. Maai er også et veldig fint navn, synes jeg, men er enig i at det kan bli litt problematisk med Jule (hvis det uttales jul og ikke djul). Har aldri hørt navnet Fien før, men skjønner ikke hvorfor dere ikke skulle kunne bruke det, at det høres ut som adjektivet fin, gjør vel ingenting.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...