frøet76 Skrevet 21. januar 2009 #1 Skrevet 21. januar 2009 Vår på snart 3 mnd har blitt smittet av forkjølelse/influensa, og hostet i over en uke. Vært litt neseforkjølet noe lenger. Hun hoster ikke mye- få ganger per dag, men likevel bekymrer jeg meg. Hun har vært undersøkt av lege som sa hun ikke var tett i brystet- kun neseforkjølet. Ikke tale om RS-virus i hvertfall. Om nettene (når hun hoster mest) hopper jeg opp ved det minste host- og sjekker at hun fortsatt puster greit! Jeg blir så engstelig...Derfor sover jeg meget dårlig for tiden:( Men det verste er jo at hun er syk. Allmenntilstanden er likevel bra, og hun har ikke hatt feber. Nå er hun kvikk og smiler, hun var litt slapp i forrige uke. Vil bare si til dere som evt tror at morsmelken beskytter. Her gjorde den ikke det, selv om jeg fullammer. Veldig smittsom denne influensaen:( Mannen min smittet meg, og så smittet vel jeg småen. Har lest et sted at små babyer sjelden hoster, derfor bekymrer jeg meg ekstra. Noen andre som har så små som hoster?
lillespire08+10 Skrevet 21. januar 2009 #2 Skrevet 21. januar 2009 Ja! Tassen min hoster:/ Han er 5 mnd. Vet ikke nøyaktig hvor lenge han har gjort dette, men kanskje 1 uke, eller lengre... Og så klart mest om natta. Kjedelig, for han våkner som oftest av det og skriker. Vet ikke om vi burde oppsøkt lege jeg... tenker på kikhoste og slikt, men opplever det ikke som "kiking" heller. Han er ikke forkjølet og har ikke feber.
Frøken Freken Skrevet 21. januar 2009 #3 Skrevet 21. januar 2009 Snuppelure har hostet i 4 dager, og de to siste dagene har hun væt veldig snørrete. Vi har hjemme hos mine foreldre sist uke, og dette minner mistenkelig om hvordan pappas tilstand var da. Han verken holdt henne eller var borti henne på annet vis, men tror nok hun har fått smitte fra ham. I går hostet hun så fælt at hun brakk seg og kastet opp hele måltidet to ganger. Jeg blir mest bekymret fordi hun får i seg litt lite mat, men hun har ikke feber så jeg har ikke kontaktet lege. Hun er blid og grei, men får dårlig søvn fordi hun våkner av hosteriene. Jeg har hevet madrassen i hodeenden, bruker saltvannsoppløsning og nesesuger - som hun HATER. Håper hun blir frisk snart. Forresten har jeg kastet alle vanlige rutiner på båten, mater henne om natta når hun likevel er våken, for at hun skal få i seg litt mer, og lar henne sove i armene mine noen ganger på dagen + samsove på morgenkvisten. Håper det blir greit å komme tilbake til vanlige rutiner når hun blir frisk, vil ikke la prinsipper stå i veien for comfort for henne. Hun er 4,5 mnd, forresten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå