Bægge dætern Skrevet 20. januar 2009 #1 Skrevet 20. januar 2009 dere som har bakovervendte bilstoler, hvor fester dere de beltene som er festet i bilstolens rygg? vi har ett som vi har festet rundt passasjersetet med det resultat at dette må stå i samme stilling, nå skal vi ha enda et slikt sete i bilen og vi er jo avhengig av å flytte førersetet frem og tilbake etter hvem av oss som kjører???
storebror og junibaby=) Skrevet 20. januar 2009 #2 Skrevet 20. januar 2009 hmmm,jeg TROR det skal finnes seter som ikke trenger forankrings seler.....men er ikke sikker på hvilken...men hør i en butikk=)
*Lykkelita*2barnsmor Skrevet 20. januar 2009 #3 Skrevet 20. januar 2009 Tror besafe kanskje ikke har slike seler....
Zitro Skrevet 20. januar 2009 #4 Skrevet 20. januar 2009 Vi lar rett og slett bare setet stå stille :-) Men jeg og gubben er ca like høye så det byr ikke på noe problem uansett.... Blir problemet for stort kan dere jo sette setet i midten hvis dere får plass.
Bægge dætern Skrevet 20. januar 2009 Forfatter #5 Skrevet 20. januar 2009 jeg har sett at noen ikke bruker forankringsseler på besafe, men i bruksanvisningen står det at man skal det.................
Shabby Cheap Chic Skrevet 20. januar 2009 #6 Skrevet 20. januar 2009 Dere har ikke sånne forankrings"kroker" på gulvet i bilen heller?
Bægge dætern Skrevet 20. januar 2009 Forfatter #7 Skrevet 20. januar 2009 vet dere om et bilverksted kan bolte fast "øyer" til å feste forankringsselene i? våre skinner, som setene glir på, er nok loddet, for jeg finner ingen bolter å skru ut her...................som det jo er foreslått å gjøre i bruksanvisningene.
SaDa Skrevet 20. januar 2009 #8 Skrevet 20. januar 2009 Du kan få tak i kroker som festes i skruen/bolten forsetet er festet i. Søk på barnestolfeste på biltema.no så ser du hva jeg mener
Bægge dætern Skrevet 20. januar 2009 Forfatter #9 Skrevet 20. januar 2009 vi har sånne : ) men jeg finner ingen bolter på bilens gulv, volgswagen passat 96 mod, det er en bolt som bilselen ner festet i, men det er nærmest døra, i midten av bilen er det ingen bolter. setene sitter i skinner og skinnene er sveiset fast, finner ingen bolter på dem....... vi planlegger å kjøpe ny bil, og jeg vurderer om vi skal gjøre noe med den bilen vi har for å tilpasse til to barnestoler eller om vi skal vente til vi får ny bil med å sette minstemann i større sete..........(nå har han maxi cosi uten base)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå