Gå til innhold

Bør vi ha med bilsete til Gran Canaria?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi reiser på lørdag og blir borte i 2 uker. Har i utgangspunktet ikke tenkt å leie bil, men vet jo aldri... Går ut fra at hvis vi leier bil så har de godkjente barneseter der nede som vi leier samtidig? Men, tenkte også på å ha med bilsete hjemmefra mtp drosjer, bussen til og fra flyplassen osv. Noen som har noen erfaringer med dette? Vet jo ikke hva slags bilseter de har der nede... Kan bilsete evt sendes som spesialbaggasje sammen med vogna (dette går da ikke på våre 20 kilo)? Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Poden er 4 mnd by the way;)

Gjest Bjørnen Collargol
Skrevet

Vi hadde ikke med oss sete når vi reiste til syden. Vesla var da 4,5 mnd...

Men vi hadde med bæresele så vi kunne ha henne hengende på oss når vi satt i bussen.

 

Vi var stort sett bare på hotellet ellers så gikk vi med vesla i vogna.

Skrevet

vi har nettopp vært på Gran Canaria og hadde med bilsete. Var veldig glad for det. Brukte det bare i taxi t/r flyplassen, og drosjene der nede kjører fort!! på svingete veier.. vi dro med norwegian og sendte både vogna og sete som spesialbaggasje (går ikke på deres kolli) - betalte ingenting.

Skrevet

 

Men du får nok bilsete med i evnt leiebil!

Skrevet

Hei :-) Vi kom nett hjem ifra Gran Canaria og hadde leiebil. Der fikk vi Maxi cosi barnesete. Men hvis dere skal ta taxi anbefaler jeg deg å ta med sete.

Skrevet

Ta med!

og ta det med inn på flyet. Er det et ledig sete, så bytter de litt rundt på folk så dere får det ved siden av dere slik at dere kan sette babyen i det deler av flyturen.

 

God tur!

 

 

Skrevet

Heisann...Ser mange ferierer i Gran Canaria...Hvor i Gran Canaria????

 

Vi har fast reisemål til Gran Canaria,Puerto Rico

Sun Suite Hotel/Tarazamar

 

Vi reiser i Mars

Skrevet

Hvordan fungerer det med vogn og bilsete på fly? Inngår vogna i bagasjekvoten eller ikke?

 

Jeg er livredd for å måtte sende bilsetet sammen med resten av bagasjen, frykter det kan få seg en smell eller fem og bli ubrukelig (farlig), bare at vi ikke ser det... :( Vi har et brukt bilsete vi har fått, i tillegg til det vi bruker til vanlig, kanskje vi kan ta med det brukte bilsetet... Uansett vil det jo være bedre enn ingen ting!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...