Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

... bruker dere nesespray og sprøyter?

 

Jeg fikk beskjed om å bruke nesespary i ca. 3 uker og sprøyter i ca. 2 1/2 uke. Men når jeg snakka med de på Karolinska i dag, så trodde hun jeg snakka med at det var for lenge og jeg måtte derfor slutte med sprøytene en uke tidligere... Er kjempeforvirra her nå. Reisen er jo bestillt å alt, og så bare forandrer de tidspunktet sånn plutselig uten å egentlig si fra til oss.

 

Ble litt rotete dette, men jeg er litt forvirra og irritert her nå.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Heisan!

 

Sprayperioden er minimum 2 uker, ofte 3-4. Så starter man opp med sprøyter (og fortsetter samtidig med en mindre spraydosering). Det vanligste er vel å gå på sprøytene i pluss/minus 10 dager - men det avhenger av hvordan man reagerer på medisinene. De siste to gangene har jeg hatt 2-3 dager ekstra med sprøyter før jeg var klar for uttak.

 

2,5 uker med sprøyter er ganske mye, ja. 1,5 uke er nok nærmere snittperioden - men du skal jo også sjekkes underveis med UL for å se hvordan eggene utvikler seg.

 

Jeg ville nok ha ringt imorgen og dobbeltsjekket.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...