Lillemann blir storebror! Skrevet 11. januar 2009 #1 Skrevet 11. januar 2009 Lillemann e no 7,5 mnd og han har i utgangspunktet ikke tid til å sove.. på dagtid sover han i sengen sin når vi e hjemme, og då kan han bruke lang tid på å sovne, selv om han e ganske trøtt.. han bare ruller rundt og ligger å styrer på magen.. dessuten e han no begynt å reise seg opp på knærne og står å gliser til meg når eg kommer inn.. hehe.. men uansett.. d e ikke hovedproblemet.. han sovner veldi greit på kvelden, og våkner ett par ganger for å få smokken.. men i d siste våkner han 4-5-6 ganger fordi at han ruller på magen og ligger å kaver der.. han e ikke lys våken, men ligger å kaver i halvsøvne.. d virker veldi slitsomt for han, fordi han får ikke den gode sammenhengede søvnen han burde hatt.. hvis ikke han hadde våknet av dette hadde han omtrent sover natten gjennom med bare 1-2 oppvåkninger for å få smokken..vet at jeg selv som i seler da jeg var liten pga at jeg var veldi urolig på natten.. men d virker jo ekstremt syns eg..men kanskje d e noe å bruke likevell.. med derfor spør eg her.. noen som bruker dette og har erfaringer å dele med meg?.. Takk for svar!
Merethe ♂ ♀ ♂ ♀ Skrevet 11. januar 2009 #2 Skrevet 11. januar 2009 Vi brukte dette på gutten vår. Det funket bra, og jeg synes ikke det er ille når de - som du sier - ikke sover godt og sammenhengende. Han snudde seg rundt på magen og våknet og greide ikke å snu seg tilbake. Vi brukte seler inntil han en gang greide å snu seg selv med selen på. Da stoppet vi!
Hellinor Skrevet 11. januar 2009 #3 Skrevet 11. januar 2009 Vi bruker sånn babysafe (nattpose med seler) til gutten vår på 8 mnd. Han har hele sitt liv kun sovet 2-3 timer sammenhengende. Har nattavvent han, dette gikk greit, men han våknet likevel. For at han skulle sovne igjen måtte vi sitte å tviholde på han slik at han ikke snudde seg. Han begynte og snu seg på magen 3 mnd gammel, og har siden da vært veldig aktiv. Nå har han også begynt å reise seg. Etter at vi begynte med babysafe har han sovet HELE natten uten et knyst, helt utrolig. Han sovner i tillegg selv, dette har han heller ikke gjort før, vi har brukt gra 2 min til 2 timer på å få han til å sovne. SÅ BABYSAFE ANBEFALES PÅ DET VARMESTE (men jeg hadde ikke turt å bruke vanlig seler hvis det er det du tenker med fare for kvelning). Babysafen har sele som går under madrassen.
Har to herlige gutter! Skrevet 11. januar 2009 #4 Skrevet 11. januar 2009 Begynte med seler to dager siden!! og det er sovepose med seler på, vi legger gutten 10 mnd på magen og legger han i posen sin. selene skal under madrassen ikke under gutten..uff jeg gjorde feil første natt men gikk bra. Gutten vente seg rask til det og tror han synes det er godt med noe riúndt seg
Hellinor Skrevet 11. januar 2009 #5 Skrevet 11. januar 2009 På posen min står det at barnet ALDRI må legges på magen i slike poser, kun på rygg.....
Lillemann blir storebror! Skrevet 11. januar 2009 Forfatter #6 Skrevet 11. januar 2009 takk for svar alle sammen.. hm.. kanskje eg ska gå å kikke på en sånn en pose då?.. de selger vell kanskje sånne på barnas hus eller sånne butikker.. d hadde jo vært helt topp om han sov litt bedre hvis han ikke hadde mulighet til å snu seg rundt.. bedre for mor og barn.. siden eg tross alt må opp å snu han rundt på natten.. å til deg hellinor, helt utroli at nattesøvnen har blitt sååå mye bedre me en sånn pose.. d hadde jo vært en drøm d då... : ) men så lenge han kan sove litt bedre på natten, så e eg fornøyd.. : )
Hellinor Skrevet 11. januar 2009 #7 Skrevet 11. januar 2009 Ja, det er helt utrolig, hadde ikke trodd på et slikt resultat nei. I går kveld hadde jeg på bare posen og satte oss litt foran TV'en før leggetid, og da sovna han på fanget mitt, hehe. Jeg kjøpte min på babycomfort, babyDan sin pose. www.going.no selger også en variant, tror disse er litt tykkere, så mulig man ikke trenger dyne oppå.
Lillemann blir storebror! Skrevet 12. januar 2009 Forfatter #8 Skrevet 12. januar 2009 Så søt.. : ) sovnet på fanget.. d har ikke min tid til ihvertfall.. hehe.. prøvde å kikke på nettet på babycomfort og babydan sine ting.. men fant ingen pose.. mulig at d e meg som e helt blåst.. men kor mye koster en sånn en pose?.. ble veldi keen på å kjøpe en sånn en no.. åh tenk så deili for både han og oss.. : ) no e han på 2 luren sin idag fordi han våknet så mye inatt.. men det ble noen ekstra ganger fordi at han e litt dårli i magen sin no då.. men likevell.. takk for hjelpen forresten!., : )
Hellinor Skrevet 12. januar 2009 #9 Skrevet 12. januar 2009 Jeg betalte 449,- (litt drøyt, men verdt d:-))
Glad tobarnsmamma Skrevet 21. mars 2009 #10 Skrevet 21. mars 2009 Nå har jeg også prøvd babysafe - etter 4 mnd med hyppige oppvåkninger natten gjennom. Jeg trodde virkelig ikke at en pose som ble fastbundet kunne gjøre noen stor forskjell. De to første nettene var det heller ingen forandring - jenta virket heller litt irritert over å ligge fast. Deretter har hun - hold deg fast - sovet rundt!!! Helt fra 19.30 til 06.00. Og hun har i tillegg nattavvent seg samtidig - hun som hadde 2-3 nattlige amme-måltider før dette. DET ER JO HELT UTROLIG!! Jeg er sååååå glad for at jeg prøvde dette. Håper virkelig det varer, nå får jeg jo virkelig sovet ut på nettene. Hærlig. (Lillejenta er foressten 8 mnd)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå