*En rosa og en blå* Skrevet 7. januar 2009 #1 Skrevet 7. januar 2009 Vi prøvde første gangen med grøt ca en uke etter hun var 5 mnd'er. Gikk greit med et par skeier, selv om det meste kom ut igjen når hun smattet på det i munnen sin. Har prøvd nesten hver dag siste uken, men nå vil hun ikke gape en gang! Jeg prøvde både i går og i dag, men hun bare vrir seg bort. Så i går prøvde jeg i stedet litt fruktmos, men det brakk hun seg bare av slik at hun kastet opp... Hvor lang tid brukte dere på å innføre fast føde? Vi hadde håpt at hun kunne være oppe i 1 grøtmåltid om dagen om en måneds tid, for da skal pappaen være hjemme med henne en dag i uken.
Randi86*Salt og Pepper' Skrevet 7. januar 2009 #2 Skrevet 7. januar 2009 Hvilken grøt bruker du? Vi begynnte med maisgrøt men det var bare godkjent i noen dager av gangen så ble det helt stopp, gikk over til risgrøt og det var godkjent i et par uker så nekta hun og spise det så jeg kjøpte 6 mnd grøt og nå spiser hun som bare det.. Hun er forresten 5,5 mnd hun også, jeg starta vell med 6 mnd grøt ved ca 5 mnd..
*En rosa og en blå* Skrevet 8. januar 2009 Forfatter #3 Skrevet 8. januar 2009 Det er maisgrøt vi har prøvd hittil. Kanskje jeg skal se om jeg finner risgrøt, og prøve det.
Gjest Skrevet 8. januar 2009 #4 Skrevet 8. januar 2009 Hva slags frukt ga du henne ? Snuppa her brakk seg av alt hun fikk i munnen den første gangen, men etter et par forsøk så glir det ned. Hun får når en blanding mellom risgrøt og maisgrøt med litt frutti oppå, da glir det rett ned. Hvis hun kun får grøt så blir det mye rynking på nesa. Man må bare prøve litt hver dag, så går det seg nok til. Har du prøvd middag ? Grøt behøver ikke være det første hun får fast. Snuppa her liker ikke middagsglass (gjorde ikke sønnen min heller) så skal begynne å lage middag til henne selv.
Gjest Skrevet 8. januar 2009 #5 Skrevet 8. januar 2009 Vi begynte med nestle sin grøt ved 4 mnd. Det var håpløst! Hun bare brakk seg og det lille hun fikk i seg ga henne magevondt. Så vi stoppet med det og fortsatte bare med mme. På 6 mnd. dagen hennes prøvde vi med mor Holle sin hirsegrøt og DEN var god!!!!!!! Hun elsker den! Så nå spiser hun 2 grøtmåltid om dagen. Til å begynne med laget vi den veldig bløt og hadde på bittelitt sukker. Nå liker hun den litt tykkere og uten sukker :-) Det er bare 9 dager siden vi begynte da, så ting går fort :-) Grøten får du forresten kjøpt på helsekosten.
Sabine Skrevet 9. januar 2009 #6 Skrevet 9. januar 2009 Vi prøvde og rundt 6 mnd men det gikk ikke i det hele tatt. Tror jeg har prøvd 5 forskjellige grøttyper, ulik frukt, og moste grønnsaker. Hun grøsser når det kommer inn i munnen og får brekninger hvis noe nærmer seg halsen - nesten litt morsomt å se på. Hva som ikke er så morsomt er at hun er over 8 mnd og ikke spiser noen ting, dvs jeg fullammer enda. Har tatt en matpause i jula siden det ikke gikk framover, så nå er jeg igang igjen med å prøve hver dag. Maisgrøt kan hun spise et par skjeer av før det er helt stengt, men den må blandes med mm og det har jeg ikke alltid tilgjengelig på flaske. Ikke så mye som kan pumpes nå som hun er så stor, hun spiser det som er av melk Så smør deg med tolmodighet, det kan ta tid. Lykke til uansett! Håper det ordner seg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå