loffmusa Skrevet 4. januar 2009 #1 Skrevet 4. januar 2009 hvordan gjør dere når dere skal på biltur? en halvtime i bilsetet er jo ok, men hva når man skal kjøre bil 6 timer? Hvor ofte stopp, for mat trenger dem jo bare 1-2 ganger under turen,ellers sover dem. Men hva med ryggen osv???
mama73 m/tre søte små Skrevet 4. januar 2009 #2 Skrevet 4. januar 2009 Hei! Gutten min er 3 1/2 mnd, og i jula var vi hos familien til mannen, en tre timers kjøretur. Lillegutt sov gjennom hele turen, og det gikk fint! Helsesøster og fysioterapeut fortalte meg at så lenge dette bare skjer en gang i mellom, så gjør det ingenting at de sitter i bilsete flere timer i strekk. Sovner de, skal du ikke vekke dem, men ellers så kan det være fint med noen pauser innimellom, så de får strekt litt på seg. Vi hadde et ammestopp, ellers så sov han;)
AO3 Skrevet 4. januar 2009 #3 Skrevet 4. januar 2009 Vi kjører ganske ofte en strekning på 4-5 timer (avhengig av føre). Dette har vi gjort siden han var 2 uker gammel. Den første gangen stoppet vi to ganger på turen for hvile og mat, når stopper vi bare en gang ca halvveis. Han virker fornøyd, og trives godt i bilsetet sitt. Det er visst mange meninger ute og går når det gjelder hvor mye ryggen til de små tåler, men om vi skal stoppe hver halvtime - da kommer vi aldri fram!!
Gjest Skrevet 4. januar 2009 #4 Skrevet 4. januar 2009 Vi kjørte til og fra danmark når lillemannen var 2,5 mnd. Først 7 timer i bil, så ferje i 2 timer, men da satt han jo ikke i bilsete. Han sov hele veien ned, var ikke våken en eneste gang. På vei hjem våknet han helt på slutten av at han var sulten, ikke at han hadde det ubehagelig. Helsesøsteren min sa til meg at babyene sier i fra selv om de ikke sitter godt lengre, og da er det bare å stoppe og la de strekke seg til de er fornøyde
loffmusa Skrevet 5. januar 2009 Forfatter #5 Skrevet 5. januar 2009 ok,takk for svar. Jenta vår fikk kolikk da hun var 2 uker og vi har til nå leid sikkerhetsnett til å ha over bagen i bil,nå har hun blitt så stor at vi får ikke plass til de 2 putene dt er pålagt å ha oppi bagen så nå leiger vi det ikke lenger. vi bor i skien,telemark og reiser 1 gang i mnd til lærdal i sogn. så ville bare vite hvordan dere gjorde det:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå