Anonym bruker Skrevet 3. januar 2009 #1 Skrevet 3. januar 2009 Jenta vår på 13 mnd tok sine første skritt for en mnd siden, dvs tok 3-6 skritt noen ganger. Men hun var ikke spesielt ivrig da, og enda mindre nå. Hun har aldri falt (bortsett fra litt ned på kne eller på rumpa), men hun kvier seg likevel for å gå. Liker ikke at vi maser på henne. Men for all del, det er ikke noe stress, hun går nok når hun er klar. Men hun går veldig mye på knærne. Kan gå på kne fra kjøkkenet til stua f.eks, går veldig mye av dagen på kne. Tror det er fordi hun lettere får med seg gjenstander enn om hun skal krabbe. Flere? Kan dette gjøre at motivasjonen for å gå blir mindre?
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2009 #2 Skrevet 4. januar 2009 Hei! Jenta vår gikk også lenge på knærne før hun begynte å gå. Det var artig å se der hun hastet av gårde rundt på knærne. Hun hadde god balanse i tillegg. Vår datter gikk for fult da hun va 14.5 mnd. Du trenger ikke å bekymre deg. Dette er vårt første barn, og jeg synes også det var litt merkelig at hun gikk rundt på knærne, men det virket som at det for henne var forløperen til å begynne å gå.
RompeRock Skrevet 4. januar 2009 #3 Skrevet 4. januar 2009 Jenta vår, som når nærmer seg 2 år, gikk på knær lenge før hun begynte å gå. Hun krabbet en veldig kort periode, før hun begynte å gå på knærne. Hun var strålende fornøyd med å komme seg opp og fram på den måten Kjapp var hun også Hun gikk på føttene fra hun var 16 måneder, og hadde veldig bra balanse fra første stund etter all knegåinga
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå