beggeto Skrevet 31. desember 2008 #1 Skrevet 31. desember 2008 Lurer på om vi kan spare på melkerester i tutekoppen og gi samme melka ved flere måltider utover dagen. Altså bare sette koppen i kjøleskapet og ta den frem igjen ved neste måltid. Grunnen er at hun bare drikker litt men klarer ikke å drikke av tutekoppen viss det ikke er en viss mengde i den.
Anonym bruker Skrevet 31. desember 2008 #2 Skrevet 31. desember 2008 Jeg kaster mye melk pga det du sier med at det må være en viss mengde i koppen for at hun skal klare å drikke i den, men når jeg tenker meg om kan det ikke gjøre noe å sette den inn igjen i kjøleskapet, det blir jo på en måte det samme som å ta inn og ut melkepappen det.
beggeto Skrevet 31. desember 2008 Forfatter #3 Skrevet 31. desember 2008 Grunnen til at jeg var usikker på om det var ok var at jeg tenkte på ting jeg har lest om at man må kaste matrester o.l. Tenker f.eks på grøt og middagsglass. Der står det på glassene at man ikke må ta vare på rester. Men det er vel fordi at når barnet har spist av maten kommer barnets spytt i maten og gjør noe med den. Vi bruker sånn avent tutkopp, og da kommer vel ikke spyttet ned i koppen igjen. så tenker det er greit da? Er det forresten like viktig å ikke ta vare på barnets matrester nå når det er 1 år? Har jo ikke problemer med å gjøre det med min egen mat.
Anonym bruker Skrevet 31. desember 2008 #4 Skrevet 31. desember 2008 Da menes det nok mat som er varmet opp, som grøt og varme middagsglass. Men vanlig kald melk som står i kjøleskapet gjør man jo ingenting med, varmer den ikke, og da vil jeg tro det er greit å sette den inn igjen, så lenge man vasker tutekoppen en gang i døgnet. Hjemmelaget middag kan man fint varme opp igjen, bare den er lagret skikkelig i mellomtiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå