stratosen_er mamma_ Skrevet 29. desember 2008 #1 Skrevet 29. desember 2008 Nå i julen har gutten min forandra seg...starta vel med at han først fikk magevondt for en del ting jeg hadde spist....men nå klarer jeg ikke roe han innimellom og d gjør så vondt..før spiste han pupp hele tiden omtrent når han fikk tilbudet, nå kan han bli rasende om jeg prøver å legge han til....vræler og spenner seg og vil ikke nær i d hele tatt...og så gråter han, eller HYLSKRIKER og er helt utrøstelig, først trodde jeg d var magen som plaga han men har gitt sukkervann uten effekt og jeg tror at om han har magevondt så vil han jo ha d ganske konstant og ikke bare 3-4timer om dagen.... så jeg aner ikke hva d kan vere...får han heller ikke til å sovne uten å trille han i søvn eller kjøre bil (går fint å legge han om kvelden, da vil han ha masse pupp og legger seg helt greit) vet at han ikke får for lite mat! så hva kan d vere...tror ikke d er tenner heller.... andre med lignende opplevelser... ???
2 prinsar å 1 prinsessa;) Skrevet 29. desember 2008 #2 Skrevet 29. desember 2008 Kolikk?! Da kan de skrike på samme tid vær dag uten at du klarer å trøste..anbefaler deg å ta kontakt med en kiropraktor i morgen å si at du vil ha time helst den dagen..han kjenner på barnet, finner han ikke noe så gjør han ikke noe, men på mine to gutter så gikk jeg 4 ganger og en uke etter siste behandling hadde jeg et helt nytt barn igjen:) To venninner av meg gikk 2 ganger og 3. gangen fant ikke kiropraktoren mer, men da var barnet godt igjen også..så hvorfor ikke prøve?! Lykke til...vondt å høre på at de skriker sånn!
Gjest Skrevet 30. desember 2008 #3 Skrevet 30. desember 2008 Det kan være at du er i ferd med å få tilbake mensen! Da smaker melken din annerledes pga hormonforandringer i kroppen og mange barn vil ikke ha melk i denne perioden. Dersom det er årsaken vil problemene vedvare til menstrusasjonen er ferdig. Det kan også være tenner eller andre ting, som muskulære problemer i ammestillingen som benyttes, prøv å finne andre ammestillinger, gjerne at dere begge ligger eller tvillingstillingen:) Lykke til!
H&M pluss tre små Skrevet 30. desember 2008 #4 Skrevet 30. desember 2008 Det kan være at han er i en vekstperiode og trenger mer mat. Jeg vet det høres rart ut siden han skriker når du legger han til, men jeg tror at han er sulten men at han ikke skjønner at han må begynne å suge så kommer maten. Ei venninne av meg hadde akkurat det samme problemet. Hun fikk beskjed at noen ganger slår overlevelsesinnstinktet inn hos små babyer. De er sultne, men i stedetfor å spise så skriker de. De forlanger å bli mette med en gang, men det går jo ikke. Derfor må de skjønne igjen at de blir mette etterhvert som de spiser. Jeg tror venninnen min ga litt flaske og så pupp i mørket (så han ikke skjønte hva det var). Hun prøvde ohså å gi han mat når han var veldig rolig. Lykke til:)
En snupp - og en knert i magen Skrevet 30. desember 2008 #5 Skrevet 30. desember 2008 Heisann. Sånn hadde vi det også i noen dager, men da jeg sluttet å legge henne til uten at hun selv hadde gitt uttrykk for at hun var sulten så ga det seg. Jeg fulgte hennes skjema, men det var det som plutselig hadde forandret seg. Hun trengte mat sjeldnere rett og slett. Nå er hun snart 6 mnd., får grøt og pupp en gang om dagen og litt moset frukt på ettermiddagen, og jeg ammer totalt 8 ganger i døgnet fortsatt. Det er på kvelden og natten hun spiser best, da er det stille og mørkt, på dagen blir det ofte bare tull, det er jo så mye å se på!! (pappa som sitter og leser avisen f.eks.), men er hun sulten nok så spiser hun. Som svigerfar pleier å si: "Er ungen sulten, så spiser'n".
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå