Snia.gutt07,gutt09,?13.6.12 Skrevet 15. desember 2008 #1 Skrevet 15. desember 2008 Gutten min er 16 mnd, og er utrolig lite som skal til for at han blir sint. Og da tar han tak i alt som er i nærheten og kaster i gulvet, om det så er favoritt leken sin. Skremmende å se han så sint, hvordan skal jeg reagere? Noen (familie) sier at vi må holde han fast til han roer seg så han ikke skader seg selv eller andre. Men samtidig så må vi jo få ham til å forstå at det er greit å bli sint, at det er lov å vise følelser. Regner med at det ikke bare er mitt lille gull som "klikker" innimellom, så hvordan reagerer dere andre småbarnsforeldre på disse anfallene?
Anonym bruker Skrevet 15. desember 2008 #2 Skrevet 15. desember 2008 Vi var på kontroll for noen dager siden og jeg fortalte at jenta vår kan bli veldig sint innimellom, men oftest om hun er overtrøtt o.l. og legen sa at det er vanlig, så jeg veit ikke jeg? Noen andre?
Snia.gutt07,gutt09,?13.6.12 Skrevet 18. desember 2008 Forfatter #3 Skrevet 18. desember 2008 Ok. Har lest litt i en bok om barn jeg har. Der står det før de er 4 klarer de ikke å kontrollere følelsene like godt, så derfor går de gjerne fra pur glede til hater alt på sekunder. Og at de gjerne blir litt redd etterpå å gråter igjen fordi de ikke klarer å kontrollere seg. Men i boka står det ikke så mye om hvordan vi som foreldre skal reagere, så derfor vil jeg gjerne høre hva andre gjør for å få bukt med tidlig trassalder.
Gjest Sauen - preggers Skrevet 19. desember 2008 #4 Skrevet 19. desember 2008 Jenta mi på 15 mnd får også helt sinnsyke raserianfall. Jeg lar henne som regel bare rase, så lenge hun ikke gjør noe som er farlig. når jeg ser hun begynner å bli mindre sint avleder jeg henne ved å snakke, synge e.l., og da er det som regel glemt=)
Helene <3 Sarah&Anniken Skrevet 20. desember 2008 #5 Skrevet 20. desember 2008 Vi har vært velsignet med en engel....Helt til fylte 17mnd og jeg begynte i jobb igjen. Nå er det nei nei nei og hurra meg rundt hele dagen. Det går fint på formiddag, men utpå ettermiddagen kjenner jeg at nervene blir temmelig tynnslitte. Vet jo at det ikke nytter å kjefte, men når middagen klaskes utover bordet og kopper flyr vegggimellom er det vanskelig å snakke behersket og fjerne tingene fra situasjonen. Prøver dog så godt jeg kan å være konsekvent når jeg sier nei, men merker hun har blitt sinnsykt bortskjemt. Hadde liksom ikke noen grunn til å si nei da hun aldri har gjort noe særlig galt.. Nå er hun hos farmor hele dagen når jeg er på jobb, og merker at det er veeeeldig løst der. Hun har begynt å slå mye i ansiktet (og skaller med pannen) og disse horrible sinneutbruddene når jeg sier nei. Vel det er vel bare noe jeg må tåle siden jeg var hjemme med henne så lenge og så bare plutselig gikk ut i jobb..Hun hevner seg litt på oss hjemme for tiden tror jeg
Snia.gutt07,gutt09,?13.6.12 Skrevet 21. desember 2008 Forfatter #6 Skrevet 21. desember 2008 Hei Helene Joda kjenner igjen den skallinga å slåinga når gutten vår å blir sint. Prøver å holde han bare litt fast, men da har han jo armene løs å slår, ellers så bruker han hodet. Skremmende å se de søte små så sint. Tror jeg skal ringe å høre med en helsesøster, tror det er ganske viktig å ta tak i dette så fort som mulig. Men det er kanskje en form for tili trass alder
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå