Lotta med novembergutt Skrevet 11. desember 2008 #1 Skrevet 11. desember 2008 Var på 6-ukers kontroll i dag, og fikk beskjed av legen at mini var i ferd med å tippe over dette skjemaet man skal følge når det gjelder vekt, så vi må begrense matinntaket hans. Men stakkars lille, han er jo sulten. Er det ikke sånn at babyer selv regulerer matinntaket? Han spiser hver 3. time på dagen ca, også kan det går 4-5 timer på natten. Han var 3800 ved fødsel, og veier nå 5900 - er jo en ganske stor økning, ser jo det, men jeg skjønner ikke hvordan jeg skal få til å regulere dette. Har tidligere spurt helsesøster om man kunne gi dem for mye mat, og hun svarte nei - dersom de får for mye så gulper de det opp og/eller bæsjer det ut ...
Sannali Skrevet 11. desember 2008 #2 Skrevet 11. desember 2008 Dette spørsmålet dukker opp med jevne mellomrom her på DIB, og de aller fleste kan ikke skjønne seg på div. helesepersonell som ber foreldre om å både kutte mat og slanke babyene sine. Dersom du kun ammer skal det fra naturens side være du og babyen som regulerer matinntak og -produksjon, ikke vekt og lege. Babyen din er bare seks uker og mye kan skje enda, gå på egen magefølelse og vær glad for at du kan servere gutten din "fløte" i store mengder.
Vannmann-86*med-liten-Emil Skrevet 11. desember 2008 #3 Skrevet 11. desember 2008 Blir så utrolig irritert på fagpersonell som mener slikt. En så liten baby må da få spise seg mett! Jeg fikk samme beskjed, men valgte å la babyen min få den maten han trengte (han er mme-barn). Når han ble 3mnd, begynte han selv å regulere dette, og nå ved 4mnd alder har han regulert ennå mer helt på egenhånd. Noen babyer ER større enn andre, og trenger derfor mer mat, slik er det bare. Men de fleste fagpersonell følger boka slavisk, og da gir det ikke rom for ulikheter virker det som. Jeg hadde hvertfall ikke latt babyen min være sulten.
mamarama og lille banan Skrevet 11. desember 2008 #4 Skrevet 11. desember 2008 det er det dummeste jeg har hørt på lenge! snakk med helsesøsteren din igjen, hvis du er usikker - hun vil nok si det samme igjen. ikke vær bekymret, den første tiden legger de på seg mye, og det jevner seg ut etter hvert.
Blafrende Hengejur♥♂08♂13? Skrevet 11. desember 2008 #5 Skrevet 11. desember 2008 haha, da hadde nok jeg fått det så øra flagrer med min "lille" gutt.... var på 5 mnd kontroll her om dagen, og veide "knøttet" 8845 gram og var 66 cm lang... STOOR gutt;) Men han får spise det han orker, verken nekter ham mat eller tvinger i ham mat;)
*Lissi* Skrevet 11. desember 2008 #6 Skrevet 11. desember 2008 Ååååhhh! Blir så sint når jeg hører slikt. Er jo bare tull! Flott du har mye god melk til gutten din. Små babyer SKAL være gode og runde:-) Når han begynner å bevege seg blir han tynn som en strek, hehe!
Spent!!:) Skrevet 11. desember 2008 #7 Skrevet 11. desember 2008 Ja det der er bare tull!!!! Er et slankehysteri med barn nå ut a det milde altså!! Som de over her sier...babyene regulerer dette selv! Så fort de begynner å bevege seg vil sannsynligvis det "overflødige" bli raskt borte (om de virkelig har noe overflødig da). Å isåfall er det vel evt. når de blir eldre en kan begynne å holde igjen litt om det skulle være nødvendig! altså ikke med vanlig sunn mat, men med saft og godter å sånn og bidra til en aktiv hverdag! Gi babyen din det den vil ha av melk...det være seg mm eller mme! Alle babyer er forskjellig og trenger derfor forskjellig i forhold til sin utvikling! Det er du og babyen din som vet best:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå