coconøtt Skrevet 3. desember 2008 #1 Skrevet 3. desember 2008 Noen som vet? Går det ann at den får tilbake sine røde blader? Nå er alle bladene grønne, det har de hvert siden den mistet sine røde.
prekæs Skrevet 3. desember 2008 #3 Skrevet 3. desember 2008 12 timer sterkt dagslys og 12 timer mørke. Fikk røde blad på en gammel julestjerne en høst det var mye sol og julestjerna sto i solvinduet. Men ikke like røde blad som man får i drivhus med kunstig lys.
___ Skrevet 3. desember 2008 #4 Skrevet 3. desember 2008 Den må kortdagsbehandles. Den må ha det helt mørkt minst 13(?) timer i døgnet en periode. Desverre er nok det litt sent å sette i gang med nå hvis du vil ha dn rød til jul i år.
prekæs Skrevet 3. desember 2008 #5 Skrevet 3. desember 2008 Har forresten en 3 år gammel en som står ute på sommeren. Faktisk antydning til røde blad på den og. Står under takvinduer. Ikke er en pen men morsomt å se hvor lenge den klarer seg:)
coconøtt Skrevet 3. desember 2008 Forfatter #6 Skrevet 3. desember 2008 ok, skjønner.. Tenkte den skulle komme av seg selv, men neida, knall grønne blader enda! :-p
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå