Anonym bruker Skrevet 1. desember 2008 #1 Skrevet 1. desember 2008 Jenta vår er grei nok å legge. Vi legger henne, legger oss ved siden av og hun sovner ganske fort. Men, hun våkner så mange ganger ila natten. Noen som har det sånn? Noen tips?? Hun får en flaske klokka 10 på kvelden og klarer seg da frem til frokost så hun spiser ikke om natten. Hva gjør jeg galt??
Gjest Skrevet 1. desember 2008 #2 Skrevet 1. desember 2008 Alle barn våkner i løpet av natten, men om de våkner og gråter kommer an på hva de forventer. Antakelig blir hun forskrekket av at du ikke er der, siden du var der da hun sovna, og roer seg og sovner igjen først når du kommer. Så jeg vil anbefale å få henne til å sovne alene, da blir hun ikke redd når hun våkner alene. Ser at det er et annet innlegg om det her. Vi hadde god erfaring med å snakke mye om det som skulle skje (på badet snakker vi om at vi skal legge han i sengen og så skal vi synge og så skal han sove). Og i starten begynte vi med at vi gikk ut av rommet 10 sekunder for å hente noe, senere ble det lenger, etter ei stund satt vi på gangen til han sovna, nå går vi ned. Vi hadde god erfaring med at far innførte dette, da ble det et brudd i forhold til at jeg hadde lagt han tidligere. Nå fungerer det for meg og, men far er fortsatt flinkest til å legge, og det er jo egentlig greit ... :-) Lykke til!
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 1. desember 2008 #3 Skrevet 1. desember 2008 ville kuttet ut den flaska kl. 22 om kvelden,ser ikke vitsen med den om barnet er mellom 1-2år. ikke rart hun våkner mye da,kanskje veldig mett i magen,kanskje luft imagen,dere bryter inn i søvn hennes,hun sovner ordentlig for så at dere skal komme inn å gi henen en flaske hun strengt tatt ikke behøver. kutt ut flasken du å se om ikke ting blir bedre.
Anonym bruker Skrevet 1. desember 2008 #4 Skrevet 1. desember 2008 vi vekker henne jo ikke for at hun skal få flaske. Hun våkner og er umulig å roe. Hun våkner før dette også mellom 7 og 10, men da roer hun seg igjen.
Snupi27 Skrevet 1. desember 2008 #5 Skrevet 1. desember 2008 jeg må si jeg kjenner igjen noen trekk.. men det med flaska, det kjenner jeg igjen fra da emilie var 6 mnd.. nå er hun 16 mnd.. hun kan våkne på natta.. men hun drømmer antakelig.. for når jeg kommer meg inn på rommet så er hun i drømmeland igjen.. hun gir fra seg litt lyd i 10 sek så er det over igjen.. da hun dreiv på og ville ha pupp så kuttet jeg det ut gradvis.. merket på henne at det ble en vane.. hun våknet presis til samme tid hver eneste kveld og natt.. og det med å ligge der til hun sovner hadd jeg kuttet ut som noen andre her skriver.. =)
☆:*´¨`*snuppa*´¨`*:☆ Skrevet 1. desember 2008 #6 Skrevet 1. desember 2008 Ei venninne av meg har samme problemet.. Og hun skjønte ikke hva det var (ga jenta si flaske på natta når hun våknet og var umulig å roe) Så snakket hun med helsesøster og hun sa hun måtte slutte å gi henne flaske med en gang! Hvis hun våknet så skulle hun gi henne vann i tuttekopp. Dette syntes da venninna mi hørtes ut som noe sprøyt så jenta hennes våkner fprtsatt hver natt og skal ha flaske. Er over 2 år nå. Så du burde bare slutte med flaska så fort som mulig. Hvis ikke har du det gående.
Anonym bruker Skrevet 1. desember 2008 #7 Skrevet 1. desember 2008 jeg ville ha sluttet å ligge sammen med henne på kveldene.. hun våkner pga at dere ikke ligger sammen med henne. hun forventer jo at dere ligger der jo..! skjønner henne godt jeg..
Anonym bruker Skrevet 1. desember 2008 #8 Skrevet 1. desember 2008 Vet du Susan*lillegutt og mini*, ikke alle barn som spiser nok fast føde til å klare seg uten melk i tillegg, og 12 timer uten mat er da veldig lenge. Mitt barn trengte faktisk den melkeflaska og jeg blir skikkelig irritert på slike som deg som tror de vet det beste for alles barn.
Anonym bruker Skrevet 1. desember 2008 #9 Skrevet 1. desember 2008 Jeg har også en mini som våkner mange ganger iløpet av natten og jeg ligger ikke ved siden av til han sovner, og han får heller ikke flaske etter at han har lagt seg. Han er veldig grei å legge, sovner nesten med det samme, men begynner å tulle i 01-tiden, noen ganger før og noen ganger senere. Legger seg stort sett igjen når jeg har vært inne å strøket litt på ham, men så våkner han igjen etter mellom 30 og 60 minutter. Og slik holder han på, gjerne til rundt 05-tiden, eller til jeg tar han med meg inn i min seng. Veldig sjeldent jeg tar han med meg da, da er noe helt spesielt - at han er syk på en eller annen måte. Men det skal sies at det ble bedre etter at jeg slutter å sove på samme rom med ham, og etter at jeg sluttet å sitte ved sengen hans til han sovnet. De første nettene etter at jeg skulle slutte med dette, kunne han gråte opptil halvannen time før han sovnet av utmattelse. Når han våknet iløpet av natten, holdt han det gjerne gående i en halvtime i strekk, hver gang han våknet, før han la seg igjen... Jeg har dessverre ingen råd til deg, HI, men da vet du ihvertfall at det er flere med dere :-) Kanskje en mager trøst, men....
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2008 #10 Skrevet 4. desember 2008 HI her. Er faktisk litt godt å høre at det er flere som oss. Har sovet på hvert vårt rom i det siste og nei ho sover ikke bedre!!! Som en skrev over her så trenger ho faktisk flaska på kvelden for ho spiser veldig dårlig! Vi får bare se hvordan det går =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå