Gå til innhold

Når tennene er på vei, ser man da groper i tannkjøttet der tennene skal komme opp?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jenta mi skriker og skriker hele dagen(6mnd).. Eneste forklaringen jeg kan ha er at hun har begynt med dette tann-marerittet..

Skrevet

Ser at det kommer hull i tannkjøttet før tannen kommer gjennom ja!

Skrevet

JIPPIIIII!!!! Da er det sikkert snart LITT puse å få hvis tennene kommer gjennom snart! Har holdt på siden hun var 3 mnd, nå er vi slitne! Har tannroser på kinnene, sikler som bare søren, illsint og gnager påa lt hun kommer over!

 

 

Skrevet

Først ser du i fler mnd at konturene på tennene vil vises tydeligere og tydeligere i tannkjøttet og når det nærmer set tannfrembrudd blir tannkjøttet der mykt og hovent og gjerne litt blått like før. Kan også komme en grop der.

Først ungen fikk litt lett feber, diare og hylte da de to første tennene kom og hylte helt ukonrtolert da første jeksel kom ellers gikk det ganske greit med de andre tennene. Noen ganger litt feber og slapp.

 

Det ser ut som det nærmer tannfrembrudd hos oss nå. Lillepia er 8 mnd nå, Men vi får se hvor lang tid det tar.

Første fikk sin første tann da hun var 9 mnd.

Skrevet

Røde kinn:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...