Gå til innhold

Nå vil han ikke ha vann lenger


Anbefalte innlegg

Skrevet

9 måneder og har fått vann til måltidene (grøtx2 og middag) siden han var 6 mnd. Har aldri drukket mye, max 25 ml på en dag fordelt på alle måltidene. Men igår og idag har det vært inntaktstopp på vann. En slurk fikk han inn på middagen nå, 2 på grøten idag tidlig. Er det altfor lite? Må de ha så og så mye vann?

 

2 måltid med grøt av 150 ml vann

1/2 glass med middag

17" glass med fruktmos

2 skiver med pålegg

2 flasker med mme, 120 ml

 

er det han spiser på en dag. Får vannet fra tutkopp Avent. Prøvd å ta ut ventilen, men da blir han bare sint siden det renner sann. Og ut på sidene. Gjør det noe at han ikke drikker mer vann??

Skrevet

Jeg spurte HS og fikk beskjed om at så lenge barnet ikke er sykt, så får de somregel i seg nok væske via maten og mm/mme i løpet av en dag. Skal derfor ikke bekymre oss for mye om de får i seg nok væske, så lenge barnet ser ut til å ha det bra. Spurte i forbindelse med at barnet mitt kun ville ha minimale menger pupp, fast føde og vann i et par uker.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...