Anonym bruker Skrevet 23. november 2008 #1 Skrevet 23. november 2008 Eller er det noen andre her som har bebier som ikke krabber enda?
su-su-susa-i-hodet m/rampegutt Skrevet 23. november 2008 #2 Skrevet 23. november 2008 Nå vet ikke jeg hvor gammel jenta di er, men gutten min er 8 mnd og hverken åler eller krabber ennå. Prøver å komme seg opp i krabbestilling, men armene er liksom ikke helt med på det ) Stresser ikke med det, det kommer etterhvert Men jeg skjønner at du tenker som du gjør.. Rundt oss er det en del unger som er tidlig ute/jevnaldrende -med gutten vår, som krabber og reiser seg oppetter ting.. Alle utvikler seg i forskjellig tempo, og plutselig er det deres tur )
su-su-susa-i-hodet m/rampegutt Skrevet 23. november 2008 #3 Skrevet 23. november 2008 Oops, er vist litt trøtt jeg.. trodde jeg var inne på småtroll! Så da er jo jenta di og rundt 8 mnd
wilma<3 Skrevet 23. november 2008 #4 Skrevet 23. november 2008 Hei! Jenta mi krabber ikke, bare åler seg! Skjønner og at du tenker sånn, men dette er min andre og jeg var også sånn me første (tenkte fort at hu var treg eller at noe kunne være "galt"). Nå syns jeg bare d er bra at hun er baby lengst mulig og nyter d så godt jeg kan, de blir jo så altfor fort store. Er ikke alle som krabber heller og normalen er ganske vid. Siden hun ikke er mer enn rundt 8 mnd er hun under d som er gjennomsnittet også ( mener d er 9mnd)! Ikke tenk på d du, og kos deg så mye du kan. Når de begynner å komme seg rundt på egenhånd og reise seg begynner "nei-perioden" og d gjør ikke noe at den ikke kommer tidligst mulig;o)
Mamma med spire Skrevet 23. november 2008 #5 Skrevet 23. november 2008 Du er ikke alene! Min åler seg, men det er ikke lenge siden han begynte med det å det er ikke tegn til krabbing enda!
Ninemi Skrevet 24. november 2008 #6 Skrevet 24. november 2008 Ikke noe å bekymre seg for. Jenta mi krabber heller ikke enda, men åler i full fart over hele leiligheten. Hun reiser seg opp og går langs bordkanten o.l. så jeg er ikke bekymret for at hun skal være "treg". Helsesøsteren sa til meg at noen barn ikke krabbet før de var rundt 1 år og at det er like normalt som å begynne å krabbe når man er 6 mnd. =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå