Gå til innhold

Husker ikke - hvor lenge siden feber før man kan sende i barnehagen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når kan man sende i bhg etter feber? Er det feberfri ett døgn eller hva, jeg husker ikke...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, stemmer. Ett døgn uten feber.

Skrevet

Det er ønskelig med en feberfri dag, mend en kan du jo tolke som du vil. Det gjelder å se litt an hva som foresaker feberen. Er det tenner så kan barnet gå i bhg. dagen etter hvis det er feberfri. Har det vært syk, slapp og liten matlyst så trenger de en feberfridag hjemme!

Bruk sunn fornuft!

Skrevet

Barnet bør ha en feberfri dag før barnehagedag....

Små barn som har hatt feber er ekstra utsatt for å

få dette raskt tilbake. Siden man har en feberfridag

er man sikker på at dette er ute av kroppen.

Skrevet

...også har man jo de foreldrene som lever smådårlige og halvsyke barn.... går det noen timer også må de hentes...Da er man like langt!

Skrevet

Styrer i bhg sa på foreldremøte at man måtte se ann almenntilstand og hvor lenge barnet har hatt feber. Har barnet hatt feber i flere dager trenger det en ekstra dag hjemme. Har barnet en dag med feber om morgene, men feber fri om kvelden og i fin form kan det komme i bhg. Hun sa også skulle hun ha vært hjemme en dag ekstra hver gang henne sønn hadde feber kunne hun ha sluttet å jobbe siden han er av den typen som kan få feber når han er sliten.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...