Mamma til 2 søte jenter Skrevet 21. november 2008 #1 Skrevet 21. november 2008 Er det ikke noen som har/har hatt innsetting i denne uken??? Trodde det var en uke 47 innlegg her, men finner det ikke - derfor oppretter jeg en ny. Jeg fikk satt inn 2 egg på fryseforsøk på onsdag, begge 4 delte. Så håper dagene går fort til testing 1. desember. For en julegave å få vite at en er gravid.... 'drømme, drømme'. Hva gjør dere for å få tiden til å gå fortere?? Jeg har i dag laget deig til pepperkaker og "brune pinner", som skal kjevles ut og stekes i morgen. Greit å være opptatt med juleforberedelser - da går forhåpentligvis dagene mye fortere... Gleder meg til å høre fra dere andre!
En vakker dag.. Skrevet 21. november 2008 #2 Skrevet 21. november 2008 Hei,hei! Joda, det er flere uke 47'ere her. Jeg har innsett på søndag, og gleder meg til det. Blir spennende i tida etterpå, men litt juleforberedelser høres ut som et bra forslag! Å ja, det eneste jeg ønsker meg til jul, er at dette lykkes!!!!!!!! Krysser fingre for oss begge! Hvor hører du til? Vi er på St.Olavs.
sirkeline77 Skrevet 21. november 2008 #3 Skrevet 21. november 2008 Hei:) Jeg fikk satt inn et gullegg igår, det var også firedelt. Første førsøket- veldig spent! Vi får følge med hverandre:) Lykke til i rugeperioden!
Gjest Skrevet 21. november 2008 #4 Skrevet 21. november 2008 Havnet plutselig her istedet for uka 48... Fikk satt inn ett tredelt egg i dag. Vi ønsket oss to inn, men av fire opptinte, var det et som overlevde. Var fire-delt ved nedfrysing, men kun to-delt etter opptining. Er vel nøkternt avventende til dette, og forbereder meg mentalt på nok et uttak på ny-året.. Men de hadde vel kanskje ikke satt inn egget om de trodde det var helt nytteløst? Lykke til alle sammen =)
EndeligMamma!! Skrevet 22. november 2008 #5 Skrevet 22. november 2008 Joda, jeg hører til her. Satte inn 2 fine firedelte egg på torsdag, og håper dagene fram til testdag går som en røyk:-) Lykke til og kos dere alle sammen!
❤️Ønskebarn1&2❤️ Skrevet 22. november 2008 #6 Skrevet 22. november 2008 Jeg og hører til her. Ikke helt det samme som dere, men ble inseminert på mandag. Så venter i spenning til 2 desember. Lykke til alle sammen!
Mamma til 2 søte jenter Skrevet 24. november 2008 Forfatter #7 Skrevet 24. november 2008 Jeg hører til på Rikshospitalet. Er nå på rugedag 5 og føler meg rimelig gravid - men det kan jo være progesteron-tilskuddet jeg tar. Men har symptomer som jeg hadde siste jeg var gravid, men spontanaborterte - men de er litt svakere. Har f.eks. stikking som jeg har hatt siden rugedag 3 og at livmora virker støl, vondt i eggstokker. Hvor hører dere andre til??
EndeligMamma!! Skrevet 26. november 2008 #8 Skrevet 26. november 2008 Hvordan går det med dere alle sammen, da? Ble så stille her.. Alle opptatt med å ruge, og har ikke noe nytt å fortelle? Det er liksom litt sånn vakuumperiode disse 14 dagene fram til testing, ikke sant.. Jeg syns dagene faktisk snegler seg avgårde, noe som er veldig uvanlig med ei lita ei på snart 1 år i huset!! Håper alt står bra til med dere, da:-)))
sirkeline77 Skrevet 26. november 2008 #9 Skrevet 26. november 2008 Hei EndeligMamma! Gjett om jeg er enig.... Dagene er ufattelige laaange, prøver så godt jeg kan å holde meg i aktivitet, snakke om helt andre ting osv Men det begrenser seg jo for hvor mye man gidder/orker å være på farten også. Jeg tror jeg bruker sånn ca 90% av tiden jeg er våken til symtomjakt.....men har nå skjønt at jeg er nødt til å prøve å senke skuldrene og slappe litt mer av! Men når vi først er inne på symtomer- hva har dere?? Jeg er på rugedag 6, jeg har helt siden insetting vært veldig opplåst og føler meg stinn liksom. Det kan ha noe med at jeg ble noe overstimulert....fikk beskjed om at det kunne øke på med smerter samt at jeg kunne bli enda mere oppblåst hvis jeg ble gravid. Og nå som smertene har avtatt og jeg faktisk får på meg bukser igjen- så blir man jo nesten bekymret. Men man trenger vel ikke å bli rammet av disse tingene for å være gravid???? Ellers så begynte det en svak mensmurring sent på rugedag 4, igår på rugedag5 var de ganske inntense- kan man håpe på festesmerter?? I dag er det roligere men litt murring. Har i tillegg litt varierende ømme pupper.... det svinger litt nemlig- er det vanlig???? Som dere skjønner jeg er på symtomjakt.........
Sarah70-har 2 gull Skrevet 26. november 2008 #10 Skrevet 26. november 2008 Jeg melder meg på her! Er på rugedag 8, har litt stikkefølelse under navlen - håper dette er egget som fester seg (og ikke eggstokkene som gror til etter å ha blitt stukket på). Ellers ingen symptomer på noesomhelst. Jeg fikk bare 1 egg, for "vi tror du blir gravid med dette egget" sa legen. Det var 3delt kl. 11, jeg fikk satt inn kl. 1330 og de antok at det var 4delt på den tid. Jeg ble så paff og også varm av lykke over at ekspertisen mente vi ville få det til, at jeg ikke rakk å forlange innsett av det nestbeste egget også. Både denne gang og forrige har vi kun hatt ett riktig befruktet egg. (Jeg har tatt ut henholdsvis 10 og 6 egg). Vi har en ivf-gutt fra før på drøye året, fikk ham på første forsøk. Så jeg veklser mellom å tenke at "vi blir lett ivf-gravide" og "ingen klarer dette 2 ganger på første forsøk". Hvor lenge er dere sykemeldt?? Hyggelig å høre om julebakst! Jeg ble sykemeldt i 3 dager, og var tilbake på jobb etter innsettingsdagen. Holder til på Ullevål.
Mamma til 2 søte jenter Skrevet 26. november 2008 Forfatter #11 Skrevet 26. november 2008 Jeg er i dag på rugedag 7. Har fortsatt stikking. Synes stikkingen har blitt sterkere de siste par dagene, stikkingen er som regel enten på høyre eller venstre side under navlen. Ellers har jeg ømme bryst i perioder. I dag har jeg vært trøtt hele dagen. Har ellers mensmurringer innimellom, men er foreløpig ikke så bekymret for dem...- blir vel verre om de er der om 1 uke til... Jeg har ikke vært sykemeldt i det hele tatt ved dette TIN-forsøket (frys), noe jeg har vært ved de andre forsøkene. Tok 4 egenmeldingsdager i forrige uke ifm innsetting, og fra og med i morgen skal jeg ha ferie til ut neste uke (har så mye ferie igjen som jeg må få tatt før neste år så i tillegg skal jeg ha ferie i de 2 ukene jule og nyttårshelgen er).
Mamma til 2 søte jenter Skrevet 26. november 2008 Forfatter #12 Skrevet 26. november 2008 Ang. symptomer - så fryser jeg mye - spesielt på kveldene da sitter jeg med ullpledd og pute over magen!!
Sarah70-har 2 gull Skrevet 28. november 2008 #13 Skrevet 28. november 2008 Ja, nå har jeg testet for 3. gang, bare negativt. Er på rugedag 9 idag så det kan jo endre seg ennå, men jeg begynner å forberede meg til at det ikke har funka denne gang. Tester nok gjennom helgen også..... jaja, da blir det vel ny runde fra januar-februar...
EndeligMamma!! Skrevet 29. november 2008 #14 Skrevet 29. november 2008 Rugedag 9, og nå begynner jeg å bli nervøs.. Har klart å være ganske avslappet fram til nå, men når det nærmer seg testdag starter sommerfuglene i magen å bli ganske plagsomme, ja. Leter febrilsk etter symptomer, og finner ikke et eneste ett!! Nei, forresten, det er tull. Jeg er kjempetrøtt for tida, men er ikke helt sikker på om det kommer av for lite søvn, eller om jeg skal tolke det som et grav.symptom.. Prøver å tenke tilbake på da jeg ble gravid med tulla mi, og syns å huske at jeg ikke hadde noe særlig symptomer da heller.. Kanskje det ikke er så galt allikevel, da? Noen som har noen oppmuntrende ord å komme med? Tror jeg har behov for det akkurat nå...:-)))
Sarah70-har 2 gull Skrevet 30. november 2008 #15 Skrevet 30. november 2008 Jeg har ikke hatt noen symtomer, jeg. Verken denne gang når jeg mislykkes, eller forrige gang da vi ble gravide. Jeg er også mer trøtt nå, men det skyldes nok nattemoro med minstemann. Så ikke mist håpet! Alt kan være gode tegn (bortsett fra mye blødninger...) Skal krysse fingrene for deg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå