Vannmann35 Skrevet 19. november 2008 #1 Skrevet 19. november 2008 Hva synes dere om det? Hva er egentlig finest av Alvilde og Vilde? Ville Alvilde være godkjent oppkalling av Alfhild?
syngejente Skrevet 19. november 2008 #2 Skrevet 19. november 2008 Søstra til mannen min heter Alvilde til mellomnavn. oppkaldt etter oldemora. Kjempefint navn syns jeg .liker det bedre en Vilde
Gjest Skrevet 19. november 2008 #3 Skrevet 19. november 2008 Et navn jeg vurderer siden min bestemor het det og jeg synes det er pent. Det er en variant av Alfhild, faktisk. Jeg liker både Alvilde og Vilde
Synnøve_Solbakken Skrevet 19. november 2008 #4 Skrevet 19. november 2008 Nydelig Liker godt både Alvilde og Vilde, Alvilde er sjeldnest, det er jo et pluss Og det er absolutt godkjent oppkalling av Alfhild, som ikke er såå pent.
(Oktober) Skrevet 19. november 2008 #5 Skrevet 19. november 2008 Du kan godt oppkalle Alvilde etter Alfhild:) Synes det er fint, men jeg kjenner en vilde, så derfor blir det litt for mye med "al" foran..Likevel.. Du kan trygt bruke det:)
prebs Skrevet 20. november 2008 #6 Skrevet 20. november 2008 Alvilde er vakkert og absolutt godkjent oppkalling av Alfhild. Vilde liker jeg også veldig godt.
Gjest Skrevet 20. november 2008 #7 Skrevet 20. november 2008 Jeg synes Alvilde er horribelt.. Liker ikke "Alve-navn" heller da.. Vilde er pent. Jeg kjenner to som heter Alvilde, begge bruker bare Vilde..
Vannmann35 Skrevet 20. november 2008 Forfatter #9 Skrevet 20. november 2008 Vilde er fint, men synes det er kjedelig da jeg jobber sammen med en Villde og en Hilde, samt kjenner en baby Vilde... Bare lurte på hva folket foretrakk av det og Alvilde. Barnets ene oldemor heter Alfhild, samt at vi har en "gammeltante" i familien som het Alvilde :-) Et navn både jeg og mannen liker... Vel, ennå tid å tenke på!
Gjest Skrevet 20. november 2008 #10 Skrevet 20. november 2008 Vi har faktisk også vurdert navnet Alvilde. Oldemoren til sambo heter dette, og lillesøstern hans heter Vilde. Men synes Alvilde er veldig pent og spesielt
Mamma&snuppa&spiren Skrevet 21. november 2008 #11 Skrevet 21. november 2008 Jeg har aldri hørt om noen som heter Alvilde, altså møtt. Synes det er finere enn Vilde, og Alvilde er ikke fullt så populært. Vannmann31Gravid: Gratulerer med bebis i magen forresten, husker deg fra før jeg fikk baby:) (og ja jeg har skifta nick )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå