2 prinsar å 1 prinsessa;) Skrevet 19. november 2008 #1 Skrevet 19. november 2008 Gruer meg endel... Andre som har hoppet i dette? Hvordan gikk det? Hvordan gjorde dere det? Ga dere påfyll når dere la dere??
ballblom Skrevet 19. november 2008 #2 Skrevet 19. november 2008 Jepp, her er det slutt på mat fra vi legger oss (23-24-tiden) og frem til vi står opp - ca 07 :-) Selve avvenningen går kjempefint..problemet er at han våkner likevel, og uten hjelp av mat så finner han ikke søvnen igjen. Blitt litt enklere de siste nettene, men fremdeles ganske håpløst.. håper det blir bedre og bedre :-) Tenker det går fint jeg! Vær konsekvent og vær klar for å være oppe noen timer av gangen på natten.. gi smokk og vann hvis nødvendig, ikke ta babyen opp av sengen. Og la babyen skrike i mellom 2-4 minutter før du går inn.. så går det nok fint :-) Lykke til!
Mamma til Leon Aleksander<3 Skrevet 19. november 2008 #3 Skrevet 19. november 2008 Dette vil nok gå heelt greit Vi har akkurat gjort det, gikk kjempefint, ga en flaske når vi la oss (ca11) Han sutret litt når han ikke fikk mat, ga litt vann den første natten, hjalp en del. Han skjønte fort det ikke ble noe mat og sovnet, våknet ikke før 08:00 mårran etter, og da hadde vi tenkt å gi han kl 6 om han ville d
brooklyn Skrevet 19. november 2008 #4 Skrevet 19. november 2008 hvor gammel er babyen din? Her er minimann 6 mnd snart og mellom 24 -06 spiser han 4 ganger....
2 prinsar å 1 prinsessa;) Skrevet 19. november 2008 Forfatter #5 Skrevet 19. november 2008 Takk for svar så fort;) Han er 6 mnd idag, og jeg har også vært en melkeku om natten. Så det var helsesøster så sa at jeg skulle stenge nå At når barna er 6 mnd, så trenger de nødvendigvis ikke mat mellom 12 og 6, så da tenkte jeg at jeg bare skulle hoppe i det;) Min gutt finner ikke roen uansett om han får pupp, så er nok bare kosen han vil ha.. Håper at det går like fint som du nr 2 som skrev;) Hihi..meeeen, får være klar for d værste;) Men gir dere mat da før dere legger dere, selv om babyen sover? Lurer på om jeg skal gå inn å gi han før jeg legger meg, slik at han ikke våkner 00.30 og er "holsolten"...da kan det bli en laaaaang natt?! Hva mener dere?
ballblom Skrevet 19. november 2008 #6 Skrevet 19. november 2008 Ja, der har du jo ett av problemene ;-) Vi vekker ikke gullet for å mate, men han pleier å våkne av seg rundt de tidene vi legger oss. Han spiser rundt syv, og våkner da igjen ved elleve-tolv tiden.. men noen ganger drar det seg ut til rundt ett og da har man jo problemet da. Uansett om du velger å gi mat eller ikke, så gjelder det å være konsekvent. Ikke gi mat én natt, og ikke mat natten etter.. da skjønner ikke babyen noe som helst :-) Her har vi valgt å gi mat hvis han våkner før vi legger oss, hvis ikke venter vi til morgenen. Veldig sjelden han ikke våkner før :-)
2 prinsar å 1 prinsessa;) Skrevet 19. november 2008 Forfatter #7 Skrevet 19. november 2008 hehe, skal ikke være lett;) Men han våknet 20.30 og drakk endel av meg nå, rapte den "mannaraben" å sovna igjen... eg får grubla litt t nå då før eg legge meg om ka eg sga jer;)
ballblom Skrevet 19. november 2008 #8 Skrevet 19. november 2008 Hehe, kan godt hende han våker igjen for litt mer mat før stengetiden da ;-) Er jo lov å håpe, så slipper du antagelig unna med det verste bråket første natten iallefall :-) Det går nok fint så lenge du er forberedt på det verste! Hehe..
2 prinsar å 1 prinsessa;) Skrevet 19. november 2008 Forfatter #9 Skrevet 19. november 2008 ja,nå skal jeg lage klar en flaske...trykker den i han uansett;) har ikke samvittighet til at han skal være våken fra feks 00.30 til 06.00;) Ønsker meg selv lykke til, ska si hvordan det gikk i morgen...om jeg er våken nok:p
ballblom Skrevet 19. november 2008 #10 Skrevet 19. november 2008 Det går sikkert kjempefint!! :-) Lykke til!
Gjest Skrevet 19. november 2008 #11 Skrevet 19. november 2008 Jeg skal også stenge matserveringen. Snakket med hs og hun sier at det er på tide, han blir snart 7 mnd. Vet ikke om vi skal vekke han nå når vi legger oss, eller ta det i natt. Hun mener at han kan sove rundt nå, fra kl. 20.15 ca. til kl. 7 men er usikker...
2 prinsar å 1 prinsessa;) Skrevet 20. november 2008 Forfatter #12 Skrevet 20. november 2008 Go morgen;) Slik gikk natten seg til;) Jeg ga han flaske 23.00, drakk 120 ml og sovnet. Sov da til 02.00, ga han vann og tytten, sov videre til 03.30..da ga jeg han vann og tytten igjen, men han fant ikke roen. Så frem til 05.20 måtte jeg inn ca. 10 ganger, lot han sutre i 1 min før jeg gikk inn å ga han vann og tytten..han sovna litt innimellom, for jeg gikk inn ca hvert 10 min. Sov fra 05.20 til 05.55, ga han vann og tytten og han sov til 06.45....da fikk han pupp, spiste godt:D Sov igjen til 07.30... Syns dette gikk veldig bra egentlig;) Mamma til Ibrahim: hva gjorde du inatt da?
Gjest Skrevet 20. november 2008 #13 Skrevet 20. november 2008 Her gikk det over all forventning i grunn! Men nå var jeg heldig og hadde pappan til å ta han på natten. Vekket han for pupp ca kl. 23 og da drakk han nesten ingenting fordi han var så trett (lurer på om det egentlig var ganske bortkastet å vekke han da..). Sovnet fint og våknet første gang kl. 03.30 ca. Da gikk pappan inn og så sovnet han igjen i løpet av ca. 45 min (jeg er ikke så flink å følge med på klokken). Mye gråting og klaging så pappan tok han opp noen ganger for å roe han. Har jo hørt at de ikke skal tas opp av sengen, men ... noen som vet hvor mye det påvirker og på hvilken måte? Så våknet han igjen kl. 6.00 og fikk da pupp og sov igjen til kl. 8.00. Han har alltid sovet til kl. 7, men hadde ikke samvittighet til å holde mer da han våknet kl. 6, eller vekke pappan som sov såpass dårlig i natt for å dra det ut siste timen. Er usikker på hva jeg gjør i kveld, kanskje dropper å vekke han og gi han pupp før jeg legger meg og ser hvordan det går da.
ballblom Skrevet 20. november 2008 #14 Skrevet 20. november 2008 Det gikk jo fint det da, Rolte! :-) Må nesten regne med såpass! Får håpe det blir lettere og lettere fremover da.. Her har det tatt litt tid å vende han til at det er natten. Hadde vel en hel uke med sikkert 30 turer inn på rommet hans hver natt for å gi smokken.. Men det blir gradvis lettere :-) I natt var vi inne bare 4 ganger! Jippi! Man skal helst ikke ta opp babyen fordi de da vil våkne for å få kos.. sier helsesøster iallefall ;-) Men om ungen er hysterisk så er det ikke så mye annet å gjøre da.. hadde tatt han opp selv hvis han hadde vært helt rebelsk :-) Bra jobbet jenter! :-)
2 prinsar å 1 prinsessa;) Skrevet 20. november 2008 Forfatter #15 Skrevet 20. november 2008 Ja, er kjempefornøyd egentlig;) Nå er det bare en natt igjen for meg, for i morgen skal han ligge hos sin mormor, sånn at hun får prøvd seg litt..thihi;) Å på lørdag skal jeg på julebord, så da er det mannen si natt...jeei=) Hehe;) Satser på at det blir bedre inatt, og at når jeg skal ta han igjen natt til mandag så sover han som et lam;p Gulle mitt hylskreik aldri, derfor slapp jeg å vurdere om jeg skulle ta han opp..han sluttet å sutre med en gang jeg åpnet døren, smilte da jeg kom bort til sengen å var kjempefonøyd når han fikk tytten;) Men vil jo helst slippe å måtte gå inn, men viss jeg husker rett fra forrige, så må vi inn noen ganger hver natt helt til han begynner å finne tytten selv...men det er greit så lenge han sovner fint igjen;) Men ibrahim sin mamma; jeg hadde også tatt han opp om han ikke roet seg når jeg strøk å musset på han nede i sengen:)
Trønder med to herlige Skrevet 20. november 2008 #16 Skrevet 20. november 2008 Hei! Må si vi har vært heldig med vår lille prinsesse. I natt sov hun fra kl 23.15-05.15, så da skal man ikke klage. Hun er bare 12 dager gammel, og sover kjempegodt. Etterpå sovnet hun igjen kl 6, og sov til kl 10. Har ammet bare en gang om natte de siste to nettene. Fortsetter det slik, går vi en fin tid i møte. :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå