Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Lurer litt! Jeg har en sønn på 4 mnd og nyter mammarollen. Tenker på at hvis jeg blir gravid igjen nå hadde ikke gjort meg noen ting:) Permsjonen min går ut i mai og jeg har ikke noen jobb å gå tilbake til.

Det jeg lurer på er om hvordan er min rett til å få foreldrepenger hvis jeg skulle blir gravid igjen uten å ha jobbet.

 

Håper noen kunne ha delt noen tanker og erfaringer rundt dette:)

 

 

Skrevet

Du får samme utbetaling som nå hvis du ikke rekker å jobbe.... Hvis du f.eks har 80% dekn.grad nå og ønsker 100% neste gang trenger du bare å jobbe 1 dag, eller bli sykemeldt før neste periode:) Så ikke noe problem i forhold til permisjon hvertfall!!

 

Jeg satser på to forholdsvis tette jeg også... Min er 1år, og vi prøver som bare det;) Håper spiren sitter for oss begge snart:)

 

Lykke til!

Skrevet

Så lenge du har arbeidsinntekt eller lignende (som foreldrepenger) i 6 av 10 mnd før neste permisjon begynner, så har du rett til foreldrepenger.

 

Hvis du ikke får jobbet, men har hatt permisjon i 6 av 10 mnd, så er det foreldrepengene de regner som grunnlag. Dvs at du vil vel få det samme som du har idag.

 

Håper det oppklarte litt

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...