Gå til innhold

Noen som har en enkelt strikkeoppskrift på babyteppe/vognteppe?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er en såkalt amatør da det gjelder håndarbeid, men har så lyst til å strikke et teppe til den lille! Forslag mottas med takk;-)

Skrevet

Tips: Har funnet en del oppskrifter på europris i samme hylle som garnet. De er gratis og relativt enkle. Oppskrifter for både baby, barn og voksen. Har kommet halvveis på mitt vognteppe. Er ikke særlig proff jeg heller.

Skrevet

Hei,

 

du kan også kikke inn på www.garnstudio.no

Der er det masse gratis snadder-oppskrifter.

Eller du kan kjøpe hefter fra Sandnes garn eller Dale garn. Dale har et eget hefte med tepper til baby i ulike vanskelighetsgrader.

Skrevet

Nøstebarn sin oppskrift på "mor signes babyteppe" er veldig enkel. Er ikke flink, men fikk det fint til. Pinne nr 6, legg opp 160-170 masker og strikk frem og tilbake til teppet er passe stort.

Skrevet

Stemmer for nøstebarn sitt teppe jeg også! Tynt garn (to-tråds). Babyull kan også brukes!

Virkelig kjempedeilig og lett. Blir nesten som helseteppe i ull.

Skrevet

Stemmer OGSÅ for nøstebarn teppe..akkurat ferdig med mitt og enklere kan det virkelig ikke gjøres! Jeg brukte ca 175 gram til mitt teppe, så holder det en stund.

Skrevet

Anbefaler også nøstebarn sitt dersom ikkje har strikka så mykje, men eg ville brukt alpakkagarn ( f.eks sandnes mini alpakka), teppet blir då mykje mjukare og alpakkagarnet er lunare enn vanleg ull. Om du virkelig vil slå på stortromma kan du velge ein alpakka/silkevariant. Det blir kjempefint.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...