Gå til innhold

Tøs er det samme som hore?!!


Anbefalte innlegg

Hjelp meg med denne a jenter...så han skjønner at han tar feil :)

Typer står på sitt å sier at tøs ikke er det samme som hore, det sto til og med i ordlista på nettet... løsaktig kvinne..

Han mener det betyr jente...i danmark kanskje...ja..... Flaks han ikke er sta ;)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/139037665-t%C3%B8s-er-det-samme-som-hore/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Annonse

Tøs har jo fra gammelt av vært ei jente som hjelper til i huset. Altså ei tjenestejente. Tausa/tøsa. Blir ikke helt det samme som hore, men vet at ordet tøs brukes ganske nedsettende nå for tiden. Da mer som lett på tråden tor jeg, ikke som hore.

Annonse

dialekt, i trøndelag betyr tøs = jente, ikke løs aktig, man sier jo ikke d om en 3 åring, gamle mennesker i trøndelag kan si " for ei fin tøs" til ei på 3 år. Så for meg er ikke tøs ei hore, men et annet ord for jente:-)

ludder derimot er ei hore, taus er ei tjeneste jente,

hehehe, når jenta vår ble født så skrek jordmoren " nu kommer lilla tøsen" og "va vakker den lilla tøsen er", håper virkelig hun siktet til den lille jenta vår og ikke den lille hora vår ;)

 

I Norge betyr det vel at man er litt løs ;) eller ikke så kresen på mannfolk om man skal si det litt pent.

Hore betyr det ikke, så jeg er enig med din mann..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...