fox`y Skrevet 3. november 2008 #1 Skrevet 3. november 2008 lillemann på 15 mnd skriker seg blå, d er helt forferdelig. I dag så satt vi å spiste middag, lillegutt helte ut vannet sitt med vilje å jeg sa d ikke var lov. da ble han kjempe lei seg, skrek seg blå,begynte å riste og mistet bevistheten en stund. d er så ekkelt når dette sjer. Blir helt rådvill jeg for han må jo lære seg at ting ikke er lov osv. noen tips?? jeg er alene stort sett hele tiden med begge mine gutter, å 3 åringen blir jo litt skeptisk han også når slikt sjer. (sambo er på sjøen)
Anonym bruker Skrevet 3. november 2008 #2 Skrevet 3. november 2008 Huff.. Skjønner at det må være ekkelt. Har ikke opplevd det selv, så har ingen tips eller råd.. Men fant denne linken: http://www.lommelegen.no/php/art.php?id=325204 Kanskje den kan roe deg litt? Så sant du er helt sikker på at det ikke er noe som feilier barnet ditt? Har du snakket med legen?
fox`y Skrevet 3. november 2008 Forfatter #3 Skrevet 3. november 2008 ja tenke på affekt anfall jeg oxo. men d er så ekkelt når d står på:/
HanseMo Skrevet 3. november 2008 #4 Skrevet 3. november 2008 Vi har en gutt på 17 måneder. Han er super sta og akkurat i denne alderen så har jeg erfart at han skal gjøre ALT selv. Jeg kan godt hjelpe til i starten til feks å mate, men etter at han begynner å bli litt mett, så er det ingen som skal gi han noe lenger. Da skal han holde selv, mate seg selv, drikke selv... Og dersom det er rundt middagtid så er han utrolig trøtt etter en lang dag i barnehagen. Han kan bli som du beskriver, nesten febrilsk, begynner å kaste skjei, gaffel eller glass rundt seg dersom han ikke får viljen sin, samtidig som han hyler og skriker. Dersom du er alene med dette, så forstår jeg fustrasjon, for det er jeg også. Det er ikke morsom å takle dette alene. Jeg må ta meg skikkelig sammen noen ganger. Slik jeg tolket innlegget ditt, så tror jeg ikke det er noe galt, annet enn at han kan være trøtt, sta og egen og vil gjøre som min gutt, ALT SELV. Lykke til!
HanseMo Skrevet 3. november 2008 #5 Skrevet 3. november 2008 Huff....jeg leste feil jeg... Glem mitt innlegg, det ble bare dumt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå