Mamma til 2 gutter(01 og 08)<3 Skrevet 2. november 2008 #1 Skrevet 2. november 2008 Eller er det for tidlig?.Guttemin har vært våken i hele natt.Sov kansje 1 time tilsammens.Men har sovet som en stein siden kl 7.Han sover ikke mye for å være så liten.Sov ikke etter kl 19.30 i går kveld så da sovner han sikkert rundt kl 22 tenkte jeg men der tok jeg feil.Ble ikke mye søvn i natt på meg.Hadde akkurat sovnet kl 7 da storebror våknet.Hva kan jeg gjøre for å få han til å sove litt om natten?
lille sprelle Skrevet 2. november 2008 #2 Skrevet 2. november 2008 ehh tror ikke så små babyer har "døgn" jeg.... viktig å huske at i følge hs osv så er det slik at søvn avler søvn - derfor ikke noe vits i å prøve å holde våken for at han skal sove bedre om natten.
Isabella12 Skrevet 2. november 2008 #3 Skrevet 2. november 2008 Mange vil sikkert overlesse deg med råd om å lage rutiner, ta på pysj osv for å "lære" ham døgnrytmne, men min erfaring er at det kommer av seg selv i løpet av 2-3 måneder.
Labambie Skrevet 2. november 2008 #4 Skrevet 2. november 2008 Nei, det bør man ikke gjøre. Barnet har ingen formening om natt/ dag før de er 12 uker.. Og som regel forandrer de rytmen selv innen den tid.. Den første tiden er kjempeslitsom, men det er bare å holde ut.. Man sitter med puppen ute hele tiden og blir sliten. Tipset er å leve på babyens premisser. Sov når ungen sover, og spis imellom slagene. Det går seg til! :-)
Mamma til 2 gutter(01 og 08)<3 Skrevet 2. november 2008 Forfatter #5 Skrevet 2. november 2008 Han sov bra om natten de første ukene men plutselig for 3 dager siden snudde han brått om.Heldigvis er far sykemeldt så vi kan dele på å være oppe med han.Vi får bare se framover og tenke at det blir bedre :-)
MaHe Skrevet 2. november 2008 #6 Skrevet 2. november 2008 Kjenner meg så godt igjen. Natt på natt på natt var vi våken. Hold ut. Håper du har noen som kan hjelpe deg gjennom denne tiden.Er enig med Isabella12. Det løser seg selv. Ingen tiltak virket.
Mamma til 2 gutter(01 og 08)<3 Skrevet 2. november 2008 Forfatter #7 Skrevet 2. november 2008 Han har sovet fra kl 8.Sover ennå.Vært oppe å spist noen ganger.Natta for han er vist fra kl 8 og utover dagen.
Tonemor 28 år Skrevet 2. november 2008 #8 Skrevet 2. november 2008 Man kan absolutt snu døgnet til en tre uker gammel baby Vi gjorde hvertfall det med vår sønn etter bare en uke. Vi vekte han på dagen og plutselig sov han på natta istedet for på dagen =) De rådet oss til det på barselavdelingen på sykehuset.
Edelweis Skrevet 2. november 2008 #9 Skrevet 2. november 2008 hs rådet faktisk meg til å snu døgnet til snuppa mi da hu var så gammel. hu var våken om natten hele tiden. hun anbefalte meg at jeg skulle bare amme to-tre ganger i løpet av natten, ellers skulle pappan ta henne. jeg skulle ligge på et annet rom. det ble litt mindre søvn på pappa da, men det hjalp. og i tilegg så måtte hun få sove når hun ville på dagen og. søvn avler søvn som sagt:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå