sanders mamma87 Skrevet 1. november 2008 #1 Skrevet 1. november 2008 Ossen vogner har dere til barna deres?? Vi trenger og kjøpe ny vogn, vi har hatt simo kombi til nå.. (begynner og bli liten) Men var i butikken i går for og se på ny vogn, men de sa at alle vogner er for små til en 2 åring?? stemmer det?? Jeg syntes det hørtes litt rart ut..
cathrine&emma Skrevet 1. november 2008 #2 Skrevet 1. november 2008 mi jente er 2.5 år, ho blir 3 år i februar jeg har emmaljunga scooter sportstrille, og den er jeg kjempe fornøyd med , ho har masse plass i den, selv på vinters tid når ho skal ha pose i vognen oxo, og den er lun og god når ho skal sove, det er lett å ta med seg steder og enkel å legge sammen jeg syntes d hørtes veldig merkelig ut at alle vogner skulle være for små for 2 åringer, tror ikke helt på den altså, så lenge de ikke har hodet over rygg støtten så er den ikke for liten, d er iallefall d jg har hørt av ei som jobber på en barnebutikk der de selger vogner
Anonym bruker Skrevet 1. november 2008 #3 Skrevet 1. november 2008 Anbefaler TFK på det varmeste. Kjøpte nettopp det til min 2-åring:) Veldig stor sportsdel med god plass til vinterpose. Han sover kjempe godt i den i bhg. God å trille, selv på slapseføre.
Sylteflesk Skrevet 1. november 2008 #4 Skrevet 1. november 2008 Vi kjøpte TFK da vesla var ca halvannet år, nå er hun 2. Den er stor nok i massevis, med vinterpose og det hele. Hun sover veldig godt i vogna, den er god å trille og tar liten plass sammenlagt. Anbefales her også!
Solskinnsbolla & solstrålene Skrevet 1. november 2008 #5 Skrevet 1. november 2008 Eh... Alle vogner er for små til en 2-åring??? De bør vel strengt tatt finne seg en ny jobb som de mestrer litt bedre..! Eldste snuppa her er 2 år og 4 mnd, og til henne har vi kjøpt en Emmaljunga Scooter. Er kjempe fornøyd! I den har hun god plass, også nå framover som hun må sitte i pose. Den er lett og enkel og trille, og det er store hjul på den. Da går det greit selv om det blir snø. Anbefaler den virkelig!
mamma til lille lu:) Skrevet 1. november 2008 #6 Skrevet 1. november 2008 emmaljunga scooter! Knallvogn som passer fortsatt til en lang gutt på snart 3:)
lifa og Eline Skrevet 1. november 2008 #7 Skrevet 1. november 2008 Jeg ville ha en helt vanlig ordinær trille til vår i våres som da var 2 år og 3 mnd. Hadde ikke bruk for en skikkelig vogn lenger. Vi valgte å kjøpe Brio Sitty trille. De brukte ikke vogner til å sove i bhg. og da var det greit med en god trille. Og den har gode hjul til å trille på til vinteren ettersom vi har undrkant av 1 km til bhg. og det er kun når det er for glatt til å gå vi er så late at vi kjører bussen, ellernår mors astma ikke orker oppoverbakkene.
fionaella Skrevet 7. november 2008 #8 Skrevet 7. november 2008 vong til 2 åring ? hva me og la 2 åringe gå selv det har har di god av ,
mor_til_2_84 Skrevet 8. november 2008 #9 Skrevet 8. november 2008 fionella: Hva med å tenke over det faktum at noen kanskje går mye, og dermed er avhengig av vogn? Jeg går ihvertfall en halv mil om dagen, men hvis du vil motivere gutten min på 2 år til å gå hele veien selv, så for all del. Men den jobben tar ikke jeg. Sønnen min går veldig mye når vi er ute på tur, men greit å ha med seg en vogn i tilfelle jeg blir stående der med en stor trekkhund, og en gutt som ikke vil gå mer, flere km hjemmefra.
mamma til lille lu:) Skrevet 8. november 2008 #10 Skrevet 8. november 2008 fionaella er du klar over at noen har kanskje lang vei å gå hit og dit?? Hadde sønnen min skulle gått de 2 km til barnehagen så hadde vi aldri kommet oss fram i tide! Går an å tenke litt lenger enn nesen rekker...!
Anonym bruker Skrevet 8. november 2008 #11 Skrevet 8. november 2008 Ikke bare det at det å gå flere kilometer i oppoverbakke kan bli litt slitsom slev for en 2-åring, men her i huset skal vogna også soves i i et par timer yte flere ganger i uka. Kan ikke akkurat gå når man skal sove...... Lurer egentlig på hvor langt 2-åringer går jeg når jeg leser at man er motstander av vogn i denne alderen. Greit å gå noen kilometer kanskje men ikke opp mot en mil, eller hvor langt går din fionaella???
Anonym bruker Skrevet 8. november 2008 #12 Skrevet 8. november 2008 Vi har og Emmaljunga Scooter til vesla på 25mnd. Det er virkelig ei knall vogn! (har vært igjenom en del vogner) HUn har stor og god plass i den, enda hun har VOKSI pose oppi der! Eneste er at det er litt trangt under bøylen når vi bruker VOKSI posen. Det har vi løst med og knyte posen på oversiden. Vi skal bytte vår vogn i en Brio Sitty til våren igjen, for da trenger vi ikke vogn annet en til en "hjelpende hånd".
Anonym bruker Skrevet 8. november 2008 #13 Skrevet 8. november 2008 fionaella, hva med å lære deg å stave korrekt? Det har sikkert både du og barnet ditt godt av. Blir jo morsomt for poden din på skolen, være flinkest i klassen til å gå, men har x-antall skrivefeil i norskleksen mamma hjalp til med...
pollard Skrevet 14. november 2008 #14 Skrevet 14. november 2008 vi har en bugaboo cameleon til vår 2.5 åring. den er helt super på tur og fungerte fint da hun fortsatt sov på dagtid. den er ganske romslig uten at vognen blir for 'stor'.
tvilling73, 05/07 Skrevet 14. november 2008 #15 Skrevet 14. november 2008 Første vogna var Teutonia Mistral 2005 mod. den kan hun bruke enda, blir 3 år i romjula, men den bruker lillesøster på 13 mnd for tida. Min mann ville ha Carena Easy med svinghjul til kjøpesenterbruk.. I sommer hadde vi begge disse vognene på ferie i 3 uker. Supert da hun vil gjøre litt det samme som lillesøster får.. Hun liker å sitte i vogn å kikke, men løper og hopper hele dagen ellers. Da min mann reiser i nordsjøen 2-3 uker, kjøpte vi Teutonia Team Alu S4 da minsten kom. det er en nytelse å kjøre den, store hjul og svinghjul. anbefales for to. Tar alltid den om vi skal noe med bare en voksen alene med de to
sanders mamma87 Skrevet 14. november 2008 Forfatter #16 Skrevet 14. november 2008 HI.Takk for mange svar=) vi har kjøpt en emmaljunga scooter, og han har god plass:) Og til deg som ber meg og la 2 åringen min gå, ja han går masse, men de små beina blir slitene etter en stund, og han sover faktisk 1 time på degen enda, og da er det fint med vogn..
pandabjørn Skrevet 14. november 2008 #17 Skrevet 14. november 2008 tenk å ha hele 4 feil i en setning på 20 tegn og på en linje.....!! gud hjelpe meg hvordan skal barnet ditt klare seg på skolen, når han har en slik mamma med mange skrive feil?? trenger ikke å si hvem jeg sikter til!
Anonym bruker Skrevet 15. november 2008 #18 Skrevet 15. november 2008 Ta et skrivekurs du pandabjørn, før du henger deg opp i andres setninger ;-)
Anonym bruker Skrevet 15. november 2008 #19 Skrevet 15. november 2008 Alle unger er ikke like som dine... Har selv en som ikke bruker vogn på 18 mnd, og en som brukte vogn i spesielle tilfeller frem til han var fire... unger er forskjellige.
pandabjørn Skrevet 15. november 2008 #20 Skrevet 15. november 2008 til anonym! trenger jeg et skrivekurs sier du?? da må du fortelle meg hva jeg har skrevet galt i setningen??!! og du det er ikke bare jeg som har kommentert skrivingen hennes!
Anonym bruker Skrevet 15. november 2008 #21 Skrevet 15. november 2008 tenk å ha hele 4 feil i en setning på 20 tegn og på en linje.....!! gud hjelpe meg hvordan skal barnet ditt klare seg på skolen, når han har en slik mamma med mange skrive feil?? trenger ikke å si hvem jeg sikter til! Du kan starte med å bruke stor bokstav. Når en tankegang avbrytes, skal en bruke maks tre punktum... Tall under ti skrives helst med bokstaver. Første setningen din er dårlig, den trenger både komma og omskriving for å fungere. Andre setningen bør deles med komma eller punktum etter gud hjelpe meg. Det neste kommaet bør fjernes, og det bør settes inn et punktum istedet. Det heter dessuten ikke skrive feil, men skrivefeil i ett ord. Når det gjelder grunnen du oppgir for å kritisere blir det patetisk! Fordi andre gjør det så er det greit? Hilsen anonym
pandabjørn Skrevet 15. november 2008 #22 Skrevet 15. november 2008 Det er snakk om å skrive ord feil og ikke at jeg ikke har begynt med stor bokstav. ikke slik skrivefeil som når hun skriver vong i steden for vogn. hvor har du lært at tall under 10 skrives helst med bokstaver? det lærte ikke jeg på skolen, men nå er kanskje du akkurat ferdig med skolen? høres nesten ut som du er lærer av yrke slik som du skriver.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2008 #23 Skrevet 15. november 2008 Du skriver jo ord feil...ordelingsfeil er også feil. Dessuten vet en som ufaglært lite om hvilke feil som tyder på at en har problemer med skriving. Det med tallene lærte jeg på skolen for lenge siden... men jeg synes ærlig alt ikke at det er så nøye. Jeg klarer å lese både det du og hun andre skriver uten store problemer. Det jeg synes er litt rart, er at enkelte føler seg berettiget til å kritisere andre når de ikke er veldig stø selv. Du ba meg om å utdype. Jeg gjorde det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå