lille-molly Skrevet 31. oktober 2008 #1 Skrevet 31. oktober 2008 Jeg er 7+3...har ikke vært hos legen enda, men regnet ut termin på nett og fikk da foreløpig termindato 25.juni Dette er min første og jeg føler en skrekkblandet fryd..mest fryd da Er det flere der ute fra Tromsø som har termin rundt samme tid?
Anonym bruker Skrevet 1. november 2008 #2 Skrevet 1. november 2008 Jeg er 7+4 i dag så da ligger vi jo ganske likt:) bor i tromsø Er også første gang for meg, var veldig ønsket så her er d bare fryd. Nå går jeg bare å venter til jeg har kommet forbi de magiske 12.. Vært hos legen ennå?
lille-molly Skrevet 2. november 2008 Forfatter #3 Skrevet 2. november 2008 Nei ikke enda, ringte legekontoret mitt å de sa det var vanlig med første kontroll hos lege mellom 8 og 10 uker, så jeg har time om et par uker. Gleder meg veldig, er så spent Har du vært hos lege?
Anonym bruker Skrevet 3. november 2008 #4 Skrevet 3. november 2008 Jeg har time neste tirsdag, da er jeg 9 uker. lenger enn det klarer jeg ikke å vente;) vanskelig å tenke på annet..
mamma til nr 2 i juni Skrevet 4. november 2008 #5 Skrevet 4. november 2008 Jeg er 7+4 nå og har termin rundt 23 juni :-) Bor forresten i Tromsø :-)
Minjunibaby Skrevet 4. november 2008 #6 Skrevet 4. november 2008 Heia:) Så gøy å se at vi flere som har termin ca. samme tid her i Tromsø! Æ e 7+5 idag...ca. dato den 20.juni etter mine egne beregninge:) vente den første så alt e veldi spennanes og skummelt! æ ska ikke på første kontroll før i slutten av uke 10, e d noen som vet ka som skjer under den første kontrolln?
Vårbebis Skrevet 4. november 2008 #7 Skrevet 4. november 2008 Hei! Eg bor i Tromsø, og har termin ca 16.juni.. venter min nummer to.. Enig, gøyt å se at det er så mange av oss her...
lille-molly Skrevet 5. november 2008 Forfatter #8 Skrevet 5. november 2008 Kjempegøy at det er fler av oss Er det noen som merker symptomer enda?
Anonym bruker Skrevet 5. november 2008 #9 Skrevet 5. november 2008 Hei:) Henger meg på her selv om det er litt tidlig. Har termin helt i slutten av juni, 28/30 juni, så er bare ca 6+5/3 i dag. Mistet sist i MA så har vært veldig tidlig ute med alt nå. Var på første kontroll i uke 4 og har etter det tatt HCG prøver som ser veldig bra ut, nesten for bra....dvs her ligger det i lufta at det kan være flere enn én;) Var gravid med tvillinger sist, så det er ikke utenkelig;) Skal på UL neste tirsdag:) Gleder meg, og håper at det går bra denne gangen. Dette er forresten vår første;) Koselig at det er flere fra Tromsø her:)
Minjunibaby Skrevet 8. november 2008 #10 Skrevet 8. november 2008 Symtoma har det vært masse av,de mest stabile har vært ekstrem trøtthet og stort behov for søvn...hadde en periode der æ oxo hadde jernsmak/blodsmak i munn, og når den blir for påtrenganes blei æ kvalm oppå d hele... i tillegg, i samme periode småblødde æ av nesen hele tia. Akkurat no fungere ikke magen helt som den skal...leste at alt gikk saktere fordi den lille oxo trengte næringsstoffa,dermed blei fordøyelsen trægere.. For mæ har d vanskligste vært at æ har slutta og røyke, og dermed har æ lagt på mæ masse!! Vi har holdt d hemmeli at vi vente en liten en, men har fått komentara om æ e gravid pga at æ har lagt på mæ såmye i d siste...e ikke lett!!! e veldi ukomfortablel me alle de ekstra kiloan... men på samme tid klare æ ikke holde mæ unna mat... føles ut som om at æ e sulten hele tia...hadde ikke forventa å måtte legge bort dongeribuksen etter bare 8+ uke som gravid! Men e stolt over mæ sjøl,at æ faktisk ikke har tatt ett trekk røyk etter at æ slutta:)
lille-molly Skrevet 9. november 2008 Forfatter #11 Skrevet 9. november 2008 Syns å du skal være stolt av dæ sjøl Slutta åsså å røyke på dagen da æ fant ut at æ va gravid..merke heldivis ikke så mye vektøkning enda, men æ vet at det kommer! E også ekstremt trøtt..e tel vanlig et A-menneske..men plutselig gikk æ over til å bli B-menneske..føles rart. Glæde mæ tel det går over å æ blir litt mer kvikk. Har også en merkelig luktesans om dagan..men e ikke kvalm..har hørt at det e et dårlig tegn å ikke være kvalm, men æ tenke bare positivt!
Polarielle Skrevet 14. november 2008 #12 Skrevet 14. november 2008 Ikke vær redd for mangende kvalme!! Jeg er heller ikke kvalm og ble litt bekymra. Men leste på babyverden.no at det IKKE er farlig, at man heller bare er litt heldig:-) Så jeg prøver å se det positive i det! Har for øvrig mange andre symptomer som treeeeg mage, trøtthet, oppblåsthet, digre pupper og kjempesterk luktesans (nesten avslørt meg selv pga det siden jeg lukter ALT på milevis avstand). Ja, forresten: Jeg bor også i Tromsø. Gravid med første barnet, termin 8 juni ifølge kalkulatoren. Fint at vi er flere som skal vasse i snø gravide det neste halve året:)
Lilleklumpen Skrevet 16. november 2008 #13 Skrevet 16. november 2008 Jeg er også fra Tromsø og har foreløpig termin 5. juni. Har vært på tidlig UL og sett en liten kompis som vinket og sparket, veldig trivelig. Morsomt at det er flere av oss her:o) Dette er vår første. Først og fremst ser jeg frem til kommende onsdag, da er første trimester over:)
Minjunibaby Skrevet 24. november 2008 #14 Skrevet 24. november 2008 Heia, no e d jo ei stund sia den hær linken ble starta, så kordan går d me dokker jente? har dokker vært på første kontroll? har første imårn, e da 10+5 så blir spennanes:) ellers telle æ dagan t æ hoppe over t 2. trisemester... Plagan har oxo blitt mindre,måtte ikke opp i natt for å gå på do, for første gang på lenge!! har gitt opp doneribuksen mine for denne gangen og har no såvidt bynt å se antydning t at d e nåkka på gang der inne, glede mæ t kuln bynne å vises på orntli:) skjer d nåkka spennanes me dokker?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå