Gjest Skrevet 31. oktober 2008 #1 Skrevet 31. oktober 2008 Er mamma til Ella, Sofia, Jenny og Isak. Liker navna kjempe godt og er veldig fornøyd med navnevalgene. Hva syns egentlig dere? Står navna i stil til hverandre? Litt nysgjerrig:)
Gjest Skrevet 31. oktober 2008 #2 Skrevet 31. oktober 2008 veldig fine navn.. kanskje ikke helt like sjangermessig, men nydelige er de :)
huldra87 Skrevet 31. oktober 2008 #3 Skrevet 31. oktober 2008 Tror jeg har sagt dette før, men.. Jeg synes navnene passer helt perfekt sammen! Alle fire navnene er gode, gamle, tradisjonelle og stødige navn. Kjempeflotte! :-)
Gjest Siklerotte Skrevet 31. oktober 2008 #4 Skrevet 31. oktober 2008 Ella liker jeg igrunn ikke, Sofia synes jeg ikke er så veldig fint på norsk og liker det bedre med ph, Jenny er forsåvidt fint - men synes ikke det er helt i samme stil som de tre andre navne, Isak er fint det.
Gjest Skrevet 31. oktober 2008 #5 Skrevet 31. oktober 2008 Liker Ella, Sofia og Isak best, de kunne jeg brukt selv! :-)
Gjest Skrevet 2. november 2008 #6 Skrevet 2. november 2008 Takk for svar. Pappaen er amerikansk og vi kommer til å flytte en del rundt i verden, er faktisk i Australia nå, så var viktig for oss at navna skulle fungere internasjonalt, men samtidig være stødige norske navn. Sofie er vel kanskje litt mer gammelt og norsk enn Sofia, men liker ikke uttalelsen Såofi. Jenny skiller seg kanskje litt ut, men når vi valgte Ella for nesten 6 år siden var det veldig lite brukt og sett på som et gammel dame navn, noe Jenny gjerne fortsatt er. Heldigvis har vi lik navnesmak, så vi er begge kjempe fornøyd:)
Gjest Skrevet 2. november 2008 #7 Skrevet 2. november 2008 Så artig - Australia er kjempeflott! :-) Planer om flere barn, eller har dere nok med de fire dere har? :-) Hehe..
**Snehvit** Skrevet 2. november 2008 #8 Skrevet 2. november 2008 Veldig fine navn alle 4 - og de passer fint sammen.
Gjest Skrevet 2. november 2008 #9 Skrevet 2. november 2008 Ja, Australia er fantastisk. Barn er ingen hinder hvis en vil ut og se verden. Vi har egentlig ikke tatt stilling til om vi skal ha flere barn, men litt tvilsomt. Koser meg masse hjemme med alle fire nå, men det blir vel nokså travelt når jeg begynner å jobbe. Vi er fortsatt veldig unge, så skal aldri si aldri. De fire vi har kom så fort, så har ikke helt rukket å tenke på flere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå